Sińce i cienie pod oczami niestety nie dodają nam urody. Mogą stanowić nasze genetyczne dziedzictwo lub świadczyć o nieprzespanej nocy. Przykrycie sińców i rozjaśnienie skóry pod oczami sprawi, że cała twarz będzie wyglądała znacznie młodziej i bardziej świeżo. Jak zatem zabrać się do takiego rodzaju makijażu? Jakie wskazówki warto zastosować zakrywając zaciemnienia pod oczami i nadając twarzy świeżości? Na te pytania odpowiedzi udzieli nam dzisiejszy post.

Cienie pod oczami a korektor

Aby zakryć mocno widoczne cienie pod oczami potrzebujemy gęstego korektora. Szukajmy kolorów, które neutralizują zasinienia. A są to odcienie morelowe i łososiowe. Stosowany przez nas kosmetyk nie może być za jasny. Wystarczy, że będzie o jeden, dwa tony jaśniejszy niż kolor naszej skóry i podkładu. Kupując korektor pod oczy, zwróćmy uwagę nie tylko na jego kolor, ale także na jego konsystencję. Korektor nie powinien być tłusty, najlepszy będzie płynny, który zastygnie po rozprowadzeniu. Kosmetyk taki nakładamy za pomocą pędzelka lub palców na wewnętrzne i zewnętrzne kąciki oczu. Drugim krokiem powinno być rozjaśnienie okolic dolnych powiek korektorem pod oczy o lżejszej konsystencji i właściwościach odbijających światło. Zdarza się, że delikatnego rozjaśnienia potrzebuje też skóra na górnej powiece. Kosmetyki po zaaplikowaniu najlepiej jest rozprowadzić i wklepać palcami.

Korektor pod oczy

Korektor pod oczy (Źródło: wizaz.pl)

Efekt świetlistości i świeżości

Do wykończenia makijażu i podbicia efektu „świetlistości i świeżości” dobrze jest na kości jarzmowe oraz na granicę zagłębienia oczodołów zastosować rozświetlacz. Możemy zaaplikować go za pomocą pędzla. Jeśli chcemy uzyskać na twarzy efekt lekkiej, rozproszonej mgiełki i naturalnego blasku, najlepszy będzie pędzel o długim, miękkim i sprężystym włosiu. Szczególnie, jeśli boimy się plam – mogących powstać przez nałożenie zbyt dużej ilości produktu – taki pędzel okaże się pomocny. Jego niewątpliwą zaletą jest długa rączka, która pozwoli na lżejszą aplikację. Pędzel ten powinien przypominać kształtem łezkę lub jajo. Na czubku musi być on delikatnie szpiczasty, a co więcej powinien być puszysty, a w przekroju okrągły. Jeśli natomiast mamy rozświetlacz w płynie, możemy połączyć go z podkładem i rozprowadzić palcami.

Pędzel do rozświetlacza

Pędzel do rozświetlacza (Źródło: ezebra.pl)

Cieni pod oczami możemy pozbyć się za pomocą odpowiednio dobranych korektorów, natomiast efekt świetlistej i świeżej cery zapewnią nam rozświetlacze.