Każdy sezon przynosi ze sobą nowe propozycje ze strony stylistów, nie tylko w zakresie odzieży, ale także tego, co powinnyśmy nosić na swojej głowie. Nowy, zimowy sezon zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego dowiedzmy się, jakie fryzury bedą najmodniejsze podczas nadciągającej zimy.

Proste czy kręcone?

Naturalne boho fale

Źródło: www.elle.pl

Fryzury kręcone – czyli wszelkiego rodzaju loki, fale oraz włosy karbowane – okażą się hitem tego sezonu. Największym powodzeniem będą się natomiast cieszyły subtelne, lekko rozczesane fale, które przywodzą na myśl włosy naturalnie zmierzwione wiatrem. Na szczęście, o tej porze roku o uzyskanie tego rodzaju efektu – nawet w sposób niezamierzony – nie będzie trudno;-). Ponadto, zimą do łask powrócą loki w stylu lat 70, modne będą także romantyczne fryzury w stylu boho oraz włosy karbowane, które najlepiej będzie nosić upinając je w luźnych, niskich kitkach. Tego typu propozycje doskonale sprawdzą się na wieczorne wyjścia. A co z włosami prostymi? Styliści proponują nam, abyśmy podczas nadchodzącej zimy na co dzień nosiły fryzury proste, które będą gładkie, miękkie, a przede wszystkim lśniące. Włosy przygotowane w ten sposób, powinnyśmy zaczesywać na bok i upinać w bardzo wysokie lub wręcz przeciwnie – bardzo niskie kitki.

Modne upięcia

Gładki, nisko wiązany kucyk

Źródło: www.elle.pl

Wraz z nadejściem zimy pożegnamy się z dużymi i sztucznymi kokami, a także z wszelkimi ozdobami do włosów. W tym sezonie nasze fryzury będziemy upinać w nieduże, bardzo naturalne koczki, niskie kucyki oraz kitki, które będą sprawiały wrażenie warkoczy. Jak możemy uzyskać taki efekt? Wystarczy, że za pomocą cienkich gumek lub gustownej tasiemki opleciemy kucyk, na całej jego długości. A co z modnymi minionego lata warkoczami? Styliści nie odrzucają w pełni tego trendu, jednak proponują, aby zimą zrezygnować z tradycyjnych splotów, na korzyść warkoczy dobieranych i kłosów. Pamiętajmy, że w kwestii fryzur – podczas zimy 2015/2016 – bardzo ważny będzie połysk, zatem również upięcia – podobnie jak włosy proste – powinny błyszczeć w tym sezonie. Aby uzyskać taki efekt, możemy się wspomagać nabłyszczaczami w sprayu oraz nabłyszczającymi lakierami do włosów.