Zbliża się bardzo ważny dzień. Nasza pociecha będzie obchodzić osiemnaste urodziny. W jaki sposób sprawić, aby ten dzień na długo i pozytywnie został zapamiętany? Podpowiadamy.

Personalizowane dodatki na osiemnastkę

Osiemnastka zdarza się tylko jeden raz w życiu, więc powinniśmy przede wszystkim zadbać o unikatowy wystrój i projekt całej imprezy. W wielu sklepach znajdziemy różnorodne ozdoby na osiemnastkę, które świetnie wpisują się w specyficzny klimat tego dnia. Warto wybrać coś co będzie kojarzyć się jednoznacznie z charakterem młodego dorosłego. Może to być na przykład nawiązanie do przyszłego zawodu, który chciałby w przyszłości wykonywać.

W przypadku posiłków, które pojawią się na stole warto zadbać także o to, aby centralny smakołyk, czyli w wielu przypadkach właśnie tort, był w szczególny sposób spersonalizowany na tą okazję. Oprócz osiemnastu świeczek nie może na nim zabraknąć charakterystycznych cyfr, które będą po prostu prezentować się znakomicie na przyjęciu.

2. Ubiór na osiemnastkę

Jeśli ma to być impreza tematyczna połączona z osiemnastką to zamiast zwykłego, eleganckiego ubioru, można pomyśleć o tym, aby wybrać ciekawy strój na imprezę. Ważne jest przede wszystkim to, aby czuć się w nim wygodnie. Zwykle impreza może być połączona z zabawą taneczną, więc w tym przypadku trzeba po prostu założyć coś w czym można poruszać się swobodnie. Ma to szczególne znaczenie jeśli ma być to domówka bez konkretnej informacji jak długo ma trwać. Z powodzeniem takie imprezy mogą ciągnąć się nawet do rana.

Jeśli natomiast osiemnastka ma być zorganizowana w bardziej eleganckim lokalu to należy zadbać o to, aby przygotować strój odpowiadający potrzebom takiego miejsca. Elegancka suknia koktajlowa dla kobiety, a dla mężczyzny może to być koszula w nietypowym kolorze. Można z powodzeniem zrezygnować z krawatu.

3. Ciekawe zaproszenia na osiemnastkę

Jeśli chcemy mieć pewność, że na osiemnastych urodzinach pojawią się wszyscy ważni dla naszej pociechy goście to warto pomyśleć wcześniej, aby stworzyć oryginalne i zaskakujące zaproszenia. Można skorzystać z własnego projektu lub sięgnąć po gotowe wzorce jakie znajdziemy bez trudu w internecie. Innym pomysłem jest skorzystanie z gotowych personalizowanych zaproszeń, które można zakupić na przykład w drukarni lub sklepie papierniczym. Warto zadbać o to, aby każde z nich było wypełnione własnoręcznie i skierowane do konkretnej osoby lub pary. W ten sposób zwiększymy szansę na to, że na imprezie pojawią się osoby na których nam najbardziej zależy.