Dzieci są zdecydowanie najtrudniejszymi oraz najbardziej wrażliwymi pacjentami, z którymi lekarze specjaliści mają do czynienia. Specyfika pracy z dzieckiem sprawia, że zarówno stomatolog, jak również ortodonta, muszą mieć odpowiednią wiedzę, podejście, umiejętności, ale również osobowość. Ortodonta jest jednym z najważniejszych specjalistów, który będzie miał wpływ na to, jak będzie w przyszłości wyglądał uśmiech dziecka.

Profilaktyka stomatologiczna ma ogromne znaczenie w przypadku naszych pociech. Każdy rodzic powinien przekazać swoim dzieciom wiedzę na temat prawidłowego oraz co najważniejsze, systematycznego dbania o zęby oraz dziąsła. W ten właśnie sposób (samemu również dając dobry przykład), bez problemu będziemy mogli u dzieci kształtować pozytywne nawyki: poranne oraz wieczorne mycie zębów, stosowanie nici stomatologicznych, płynów do płukania jamy ustnej. Również dużą rolę odgrywa stale rosnąca świadomość na temat prawidłowej diety.

Korzystając z pomocy specjalistów z kliniki MCS https://mcs-przychodnia.pl/, będziemy mieli możliwość kompleksowego zadbania o uśmiech dzieci.

 

Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się kompleksową diagnostyką różnego rodzaju wad zgryzu oraz ich leczenie. Zadaniem ortodonty jest również przywrócenie prawidłowych funkcji żuchwy. Jednym zdaniem – ortodonta jest niezbędny w sytuacji, gdy chcemy, aby dziecko miało równy zgryz, proste zęby, nie miało problemów rozdrabnianiem pokarmów oraz mówieniem.

Korzystając z pomocy ortodonty, musimy również pamiętać o tym, że każde dziecko jest inne, ma inne uwarunkowania, nie ma więc jednej, uniwersalnej metody leczenia. Samo leczenie ortodontyczne może trwać długo (np. z uwagi na stopień problemu), przyniesie natomiast bardzo trwały efekt.

Zobacz także: http://ozled.pl/mozna-zrobic-sytuacji-braki-uzebieniu/

 

Leczenie ortodontyczne dzieci

Wizyta u specjalisty to pierwszy element leczenia. Następnie następuje diagnoza oraz podjęcie metody leczenia. Wczesne leczenie ortodontyczne, przede wszystkim ma przygotować miejsce dla pojawiających się zębów stałych. Pozwoli również na ich prawidłowe ustawienie, a tym samym łatwiejsze leczenie oraz brak konieczności ich usuwania. Podejmując leczenie jak najwcześniej, mamy możliwość szybkiego usunięcia mniej poważnych wad, a to przełoży się na funkcjonowanie żuchwy oraz normalny wygląd całej twarzy. W przypadku najmłodszych, unikną oni różnego rodzaju kompleksów oraz będą mogli normalnie funkcjonować wśród rówieśników.