Większość małych dziewczynek najbardziej lubi zabawę ze swoimi lalkami. Towarzyszą im one podczas codziennych zajęć, spacerów z rodzicami, oglądania bajek czy zasypiania. Ogromną popularnością cieszą się zarówno lalki Barbie, które przypominają dorosłe kobiety, jak i lalki-bobasy, którymi małe dzieci mogą się opiekować. Dlaczego lalki są ulubionymi zabawkami dziewczynek? Co jest w nich tak szczególnego? Odpowiadamy w artykule!

Lalki jako przyjaciółki dziewczynek

Każdy maluch ma swoją ulubioną zabawkę. Może to być pluszak lub figurka bohatera z bajki, a w przypadku małych dziewczynek – najczęściej jest to właśnie lalka. Nie bez powodu! W którymś momencie przestaje być ona dla dziecka zwykłą zabawką – zyskuje znacznie większe i ważniejsze znaczenie.

Lalka staje się najbliższą przyjaciółką Twojej pociechy, powierniczką jej sekretów, a także towarzyszem podczas wszystkich przeżywanych przygód. Twoja córka może spędzać z nią godziny na rozmowach i wspólnym – kreatywnym oraz ciekawym – spędzaniu czasu.

Zabawa w mamę

Dzieci mają tendencję do naśladowania rodziców. Bawiąc się lalką przypominającą niemowlę, każda mała dziewczynka może wejść w rolę swojej własnej mamy i opiekować się bobasem. W ten sposób uczy się ona odpowiedzialności za drugą osobę, zajmuje się i troszczy o nią. Twoja córeczka rozwija w sobie wówczas empatię i wrażliwość, co jest bardzo ważne już od najmłodszego wieku. Ponadto dziewczynki dużo mówią do swoich lalek-bobasów, chwalą je lub karcą, dzięki czemu świetnie rozwijają swój aparat mowy.

Co rozwija zabawa lalkami?

Zabawa lalkami zapewnia dziecku wiele korzyści. Warto jednak odpowiednio wybierać zabawki dla maluchów, by były one dostosowane do ich wieku i zainteresowań. W ofercie najlepszych sklepów z zabawkami, takich jak Kraina Misia Krzysia, znajdziesz szeroki wybór lalek, które:

  • pozytywnie wpływają na wyobraźnię,
  • mogą być przebierane i czesane, co rozwija kreatywność,
  • pomagają wypracować wzorce zachowań,
  • uczą wrażliwości i empatii, a także wyrażania emocji,
  • pomagają ukształtować społeczne postawy.

Co więcej, pomagają dziewczynkom zdobywać wiedzę na temat otaczającego świata. Lalki są bardzo zróżnicowane, dostępne w różnych zestawach z wieloma dodatkowymi akcesoriami. Dzięki temu każde dziecko znajdzie pośród nich egzemplarz, który najbardziej się mu spodoba i zapewni wiele godzin radosnej zabawy.