Mniej widocznych elementów konstrukcyjnych i technicznych. Zamiast tego estetyka wysunięta na pierwszy plan. Mowa o drzwiach wewnętrznych, bez których nie sposób wyobrazić sobie żadnego domu. Nowoczesne rozwiązania oferują szerokie możliwości spersonalizowania ich wyglądu oraz zamówienia nietypowego rozmiaru. Dotyczy to drzwi uchylnych oraz przesuwnych. Przekonajmy się o ich możliwościach.

Drzwi uchylne

Brak widocznej ościeżnicy, dwa niewielkie zawiasy pivot w podłodze i suficie. Cała uwaga skupiona na skrzydle. W drzwiach Raumplus z serii Swing Door Slim cienka aluminiowa rama jest anodowana w kolorze srebrnym lub czarnym. Bądź też lakierowana w całej palecie RAL. Jeszcze więcej możliwości daje wypełnienie skrzydła. Najlepiej w tym celu sprawdzi się szkło bezpieczne – transparentne, lustrzane, przydymione, szronione lub lakierowane w ogromnej gamie kolorów. A może modne industrialne szkło z zatopionym zbrojeniem, nadrukowanym wzorem siatki lub wytłaczane, na którym efektownie załamuje się światło? Sięgnąć również można po prawdziwy hit – dekoracyjne szprosy. W Raumplus mamy możliwość indywidualnego zaprojektowania ich wzoru. Z tak ogromnym spectrum możliwości można bez trudu wybrać drzwi do kuchni, łazienki czy pokoju. W każdym przypadku będą doskonale zintegrowane z aranżacją wnętrza.

Drzwi przesuwne

O ile drzwi uchylne przedzielają pomieszczenia, tak rolą modeli przesuwnych jest głównie wydzielanie stref. Elastyczne kształtowanie przestrzeni do aktualnych potrzeb… Dotyczy to rozległych pomieszczeń, głównie części dziennej, obejmującej salon, jadalnię i kuchnię. Najlepszym wyborem będą systemy podwieszane, pozbawione dolnego toru jezdnego, co pozwala na zachowanie jednolitego charakteru wnętrza. Dobrym przykładem są nowoczesne systemy drzwi przesuwnych i szklanych ścianek S1200Air oraz S1500Air marki Raumplus. W obu modelach mamy wybór między wielkoformatowymi przeszkleniami lub modnymi dekoracyjnymi szprosami. W drugim przypadku możemy zdecydować się na ich równomierny układ rodem z wnętrz industrialnych, kwadratowe podziały charakterystyczne dla stylu japońskiego, nieregularny układ przypominający prace Mondriana z okresu Bauhausu czy też bardzo modny gęsty rząd szprosów poziomych. Odpowiedzią na coraz większe oczekiwania estetyczne względem drzwi jest całkowicie nowy kolor wykończenia aluminiowej ramy i szprosów wprowadzony przez Raumplus. W tym roku marka proponuje powłokę anodową w odcieniu lekkiego złota, którą zabezpiecza się warstwą lakieru. W ten sposób wykończone drzwi z pewnością będą jednym z najbardziej dekoracyjnych akcentów każdego wnętrza.