W dzisiejszych czasach zdecydowana większość kobiet korzysta z profesjonalnych salonów kosmetycznych. Oferta jest szeroka, jednak to manicure zyskuje największe uznanie. Tak profesjonalnie wykonane paznokcie nie tylko pięknie się prezentują, ale też są bardzo trwałe. Warto wiedzieć, jak wybrać salon kosmetyczny wykonujący taki manicure.

Czym jest manicure i jakie są jego rodzaje?

Manicure to popularny zabieg kosmetyczny, z którego korzysta zdecydowana większość kobiet. W jego trakcie, paznokcie u dłoni poddawane są obróbce poprzez jej upiększenie. Płytka paznokcia dodatkowo jest odżywiana, nadaje się jej właściwy kształt, a także usuwa się zrogowaciałe skórki, które otaczają paznokieć. Dlatego manicure w Sulejówku można uznać za zabieg kompleksowy. Kobiety chętnie z niego korzystają, ponieważ dzięki zabiegowi manicure czują się świeżo, a ich paznokcie prezentują się nienagannie.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego zabiegu jest manicure klasyczny. Polega on na opiłowaniu paznokci, usunięciu skórek oraz wygładzeniu paznokcia. Manicure japoński wygląda podobnie, lecz w końcowej fazie aplikuje się jeszcze odżywcze olejki z witaminami.

Na czele stoi jednak manicure hybrydowy. Do jego zrobienia wykorzystuje się specjalne, trwałe lakiery i lampy UV lub LED.

Jak wybrać profesjonalny salon kosmetyczny?

Obecnie salonów kosmetycznych jest mnóstwo i możemy je spotkać na każdym rogu. Usługi te cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w gronie kobiet. Miejsca takie jak Studio Urody Sensuel mają w swojej ofercie wiele usług, jednakże najsłynniejszym jest manicure. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy salon, kiedy wybór jest tak szeroki.

Po pierwsze taki salon powinien być w pełni bezpieczny dla klientów. Musi być w nim czysto, a wszelakie narzędzia muszą być wyjaławiane po dokonanych zabiegach. Sterylizacja stanowi podstawę, której nie można pominąć. Poza tym kosmetyczki powinny być wykwalifikowane. W przeciwnym razie mogłyby uszkodzić delikatną płytkę paznokcia. Ważne jest też podejście do klienta. Salon powinien stworzyć przyjazną atmosferę, aby klienci chcieli do niego wracać.