Dobrze dobrany krem do stóp, który będzie nawilżał naszą skórę i sprawiał, że ta nie będzie dla nas uciążliwa to strzał w dziesiątkę. Zanim jednak wybierzemy preparat do nawilżania, warto zadbać o złuszczenie martwego naskórka.

Pielęgnacja skóry stóp

Pielęgnacja ciała i regularne dbanie o higienę różnych części ciała pozwala z jednej strony zachować kontrolę nad tym, że nie rozwijają się w tym obszarze żadne drobnoustroje. Z drugiej zaś strony regularna pielęgnacja dostarcza organizmowi po prostu poczucie komfortu. Dlatego też warto dobierać odpowiednie preparaty do specjalnych potrzeb ciała, dzięki czemu poczucie komfortu i zadbania o skórę będzie zdecydowanie większe. Dla wielu osób problematycznym obszarem – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn są stopy. Sucha skóra, spękane pięty, różnego rodzaju zmiany skórne, otarcia pojawiające się w tym obszarze wymagają specjalnej uwagi i zadbania o tę sferę. Jakie kosmetyki więc do skóry stóp potrzebujemy i w co warto zainwestować, aby cieszyć się bardzo dobrymi rezultatami? Przede wszystkim warto w pierwszej kolejności, zanim zaczniemy nawilżać skórę, pozbyć się martwego naskórka.

Złuszczanie martwego naskórka

Możemy wykonać tutaj pracę na wiele sposobów. Wiele osób decyduje się na użycie tarki do stóp lub popularnego pumeksa. Efekt w obu przypadkach będzie bardzo podobny – chcąc pozbyć się martwego, zrogowaciałego naskórka musimy go po prostu zetrzeć. Innymi sposobami są na przykład skorzystanie ze specjalnych skarpetek złuszczających. Taki zabieg możemy wykonać w domu. Wystarczy w lokalnej drogerii zakupić tego rodzaju skarpetki z odpowiednim płynem. Substancję wlewamy do skarpetek i zanurzamy w nich swoje stopy. Trzymając nasze nogi w takich właśnie skarpetkach musimy poczekać kilkanaście minut na to, aż kwasy zawarte w płynie zaczną działać i wchłaniać się w skórę. Po takim zabiegu możemy umyć stopy i wytrzeć je. W ciągu kolejnego tygodnia będziemy zauważać, że skóra na naszych stopach zaczyna się złuszczać, a my gubimy kolejne płaty skóry.

Jak dobrać krem do stóp?

Kiedy skóra zostaje złuszczona domowymi sposobami, albo w gabinecie kosmetologicznym czy podologicznym, wówczas będziemy mogli zacząć skutecznie ją nawilżać. Tutaj warto postawić na krem  do stóp z mocznikiem, aloesem i innymi substancjami, które głęboko wnikają w strukturę skóry, powodując jednocześnie przyjemne uczucie ukojenia. Na rynku znajdziemy wiele różnych preparatów, które idealnie sprawdzą się do tego celu. Jeśli jesteśmy wrażliwi na konkretne zapachy, to warto wcześniej sprawdzić, jakie składniki zawiera krem do stóp ziaja, dzięki temu nie lubiąc intensywnego zapachu cytrusów, który utrzymuje się stosunkowo długo na stopach, nie sprawimy sobie takiego zawodu, tylko wybierzemy inny produkt. Jeśli chodzi o nakładanie kremu na stopy, warto robić to wieczorem. Śliska warstwa, która nie wchłonie się w skórę będzie dla nas mniej niekomfortowa podczas snu, niż w trakcie dnia. Chcąc dodatkowo zwiększyć działanie kremu do stóp, warto na intensywnie posmarowane stopy nałożyć ciepłe skarpetki. Dzięki temu wytworzone ciepło na stopach sprawi, że preparat wchłonie się jeszcze skuteczniej.