Zakup szkolnych podręczników to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Zastanawiasz się gdzie zaopatrzyć się podręczniki do 5 klasy szkoły podstawowej? Czy warto postawić na księgarnię internetową matfel.pl? Co poza podręcznikami możemy w niej kupić? Dowiesz się tego z lektury naszego artykułu.

Jakie przedmioty w piątej klasie szkoły podstawowej?

Przedmioty, których uczą się dzieci uczęszczające do piątej klasy szkoły podstawowej w zasadzie nie różnią się od tych, które znajdowały się w planie ucznia w klasie czwartej – z jednym wyjątkiem. Jest nim geografia, która pojawia się w rozkładzie zajęć właśnie w piątym roku nauki w szkole podstawowej. Nie można o tym zapominać kompletując podręczniki do 5 klasy podstawówki. Poza tym niezbędne będą książki do nauki języka polskiego, matematyki, historii, biologii, muzyki, plastyki, informatyki oraz techniki. Jeśli chodzi natomiast o naukę języka obcego, rodzaj podręcznika będzie oczywiście uzależniony od tego, ilu języków obcych uczy się w danej szkole. Często w szkole podstawowej odbywają się też zajęcia z etyki lub religii, stąd też może okazać się niezbędny zakup również podręczników do tych przedmiotów.

Księgarnia internetowa czy „klasyczna”?

Kompletowanie podręczników na nowy rok szkolny to często prawdziwa operacja logistyczna. Nierzadko w poszukiwaniu zaproponowanego przez pedagogów podręcznika rodzice muszą przejechać pół miasta, tracąc przy tym nie tylko sporo (coraz droższej) benzyny, ale również mnóstwo energii oraz nerwów. Chcąc uniknąć takich przykrych konsekwencji zdecydowanie warto kupować podręczniki w sieci. Księgarnie internetowe to prawdziwe kopalnie książek! Znajdziemy w nich naprawdę wszystko: począwszy od podręczników i zeszytów ćwiczeń do pierwszych klas szkoły podstawowej, poprzez książki do liceum, na wydawnictwach przeznaczonych do szkół specjalistycznych (np. muzycznych) skończywszy. Zakupy przez internet to duża wygoda i oszczędność czasu. Dokonując zakupów w internetowych księgarniach można też zaoszczędzić sporo pieniędzy gdyż nierzadko ceny w nich są dużo niższe od tych w tradycyjnych księgarniach.

Co poza podręcznikami do 5 klasy szkoły podstawowej?

Dużym atutem internetowych księgarni może być też fakt, że kupimy w nich nie tylko książki. Tak naprawdę można w nich skompletować całą wyprawkę szkolną dla ucznia! Plecaki, przybory szkolne, długopisy, pisaki, atlasy geograficzne – te i szereg innych produktów znajdziemy w dobrze zaopatrzonych internetowych sklepach z książkami. Dzięki wygodnym wyszukiwarkom produktów w kilka chwil odszukamy interesujący nas produkt. Jedną ze świetnie zaopatrzonych (nie tylko w książki) księgarni internetowych jest matfel.pl. Współpracuje ona z największymi firmami kurierskimi funkcjonującymi w naszym kraju, dzięki czemu zamówiony towar otrzymamy szybko i sprawnie.