Ciepłe promienie słońca i pierwsze zabarwione liście to odpowiednia aura schyłku lata i początku nadchodzącej jesieni. To także najciekawszy sezon w modzie, która o tej porze roku ma niezwykłe kolory i faktury. Jakie jesienne trendy przynosi ze sobą 2018 rok? Informacje na ten temat zostaną zamieszczone w dzisiejszym wpisie.

Jesienne trendy – wzory, hafty i desenie

Tkaniny modne w tym sezonie przypominają luksusową tapicerkę. Bogactwo deseni zapiera dech w piersiach: u Albino pojawia się płaszcz z wytłoczonym złotym wzorem, a u Dolce&Gabbana – hafty z róż. Co więcej, niewątpliwym hitem tej jesieni jest kratka. Kraciaste desenie występują w duetach i triach. Zderzają się ze sobą różne wielkości i kolory, na przykład musztardowa żółć z granatem albo też zieleń z błękitem. Wyraźnym trendem są ponadto skośne i pionowe paski, tworzące graficzne abstrakcje. Zdobią one zarówno koszule, jak i spodnie oraz sukienki. Na wybiegach pojawiły się również cętki. Już nie w kolorach tęczy – jak przez ostatnie sezony – ale w klasycznych złotobrązach i czerwieniach. Cętki afrykańskich kotów trafiły na płaszcze, żakiety i kozaki.

Tkanina obiciowa

Tkanina obiciowa (Źródło: tkaniny-meblowe.pl)

Marynarka w kratę

Marynarka w kratę (Źródło: sinsay.com)

Jesienne trendy – tkaniny

Jesienne trendy bogate są w materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest nim dżins. W tym sezonie projektanci szyją z niego kombinezony, mundurki, długie płaszcze i inne elementy garderoby o luźnych fasonach. Ten sezon to także czas na tweed w kratę i w jodełkę. Możliwości jest wiele: dom mody Fendi proponuje warstwy z sukienki i peleryny. Rochas – dopasowany płaszcz pod płaszczem zamaszystym, a Lorenzo Serafini z Philosophy – spięty w talii garnitur. W modzie są teraz także kolorowe sztuczne futra. Najmodniejsze są te w kolorach: żółtych, musztardowych, szylkretowych i różowych.

Tweedowa spódnica

Tweedowa spódnica (Źródło: mazurekmanka.com)

Kolorowe futra

Kolorowe futra (Źródło: joy.pl)

Tegoroczna jesień przynosi ze sobą bardzo wiele nowych trendów. W tym sezonie najmodniejsze okażą się tkaniny obiciowe, kratki, skośne i pionowe paski, cętki, dżins, tweed i kolorowe futra.