Naszyjniki z literką należą do dodatków, które świetnie prezentują się o każdej porze roku. Możemy nosić je również zimą. Mogą okazać się znakomitym uzupełnieniem codziennych, biznesowych i wyjściowych stylizacji. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup naszyjnika z literką?

Naszyjnik z literką – ozdoba dla każdej kobiety

Zainteresowanie naszyjnikami z literką wynika po części z faktu, że są one ozdobami uniwersalnymi. Będą prezentowały się znakomicie zarówno na nastolatkach, jak i ich babciach. Takie naszyjniki chętnie wybierane są na prezent, choć duża część kobiet kupuje je sama dla siebie.

Jaką literę wybrać?

Kiedy naszyjniki z literką pojawiły się na rynku po raz pierwszy, ozdobna litera oznaczała zazwyczaj imię kobiety, która nosiła naszyjnik. Dziś część pań odchodzi od tego zwyczaju (producenci biżuterii także niczego nie narzucają) i wybiera litery symbolizujące imiona bliskich osób, zwierząt, a także litery, które po prostu ładnie wyglądają. Popularne jest też noszenie większej ilości liter, które mogą (ale nie muszą) składać się w całe wyrazy.

Jak nosić naszyjniki z literką?

Modne naszyjniki z literką można nosić na wiele sposobów. W zależności od okazji – możemy nosić je na stalowym łańcuszku, kolii pereł czy nawet zwykłym rzemieniu. Zimą, gdy mamy na sobie wełnianą sukienkę lub gruby sweter z golfem, dobrze jest wybierać naszyjniki z literką na dłuższym łańcuszku (ewentualnie rzemieniu czy sznurku). Natomiast gdy mamy na sobie sukienkę z dekoltem, z powodzeniem możemy wybrać krótszy łańcuszek lub kolię pereł.

Naszyjniki z literką można łączyć z inną biżuterią, co jest w tym sezonie szczególnie modne.

Naszyjniki z literką na co dzień

Delikatny naszyjnik z literką jest biżuterią, którą możemy nosić na co dzień. Tego typu dodatek pasuje do większości codziennych stylizacji. W zależności od swojego typu kolorystycznego wybierzmy naszyjnik posiadający elementy wykonane ze srebrnego lub złotego metalu.

Naszyjniki z literką do pracy

Warto zdawać sobie sprawę, że możemy założyć naszyjnik z literką do pracy nawet wówczas, gdy obowiązuje w niej ścisły dress code (nawet w firmach, gdzie personel musi być ubrany jednolicie, pracownikom pozwala zazwyczaj na dobór biżuterii, pod warunkiem, że nie rzuca się ona nadmiernie w oczy). Pamiętajmy jednak, że w takim przypadku najlepszym wyborem będzie naszyjnik z niewielką literką na cienkim, metalowym łańcuszku. W pracy dobrze jest poprzestać na biżuterii z jedną literką.

Naszyjnik z literką ozdobą na wielkie wyjście

Jako biżuteria uniwersalna, naszyjnik z literką sprawdzi się także jako dodatek na wielkie wyjście. Do sukni wieczorowej warto jest założyć naszyjnik na kolii pereł lub połączyć naszyjnik z literką z innymi ozdobami. Jeżeli chcemy, możemy wybrać więcej niż jedną literkę.

Kupujemy naszyjnik z literką na prezent

Naszyjnik z literką może okazać się upominkiem, który wywoła uśmiech na twarzy bliskiej nam kobiety. Zanim zdecydujemy się na zakup naszyjnika z literką, zastanówmy się czy kobieta, którą chcemy obdarować preferuje styl minimalistyczny, czy też lubi gdy jej biżuteria przyciąga spojrzenia. Dobrym prezentem dla minimalistki będzie naszyjnik z literką na złotym, ewentualnie na srebrnym łańcuszku. Dla kobiety, która lubi zachwycać biżuterią możemy wybrać naszyjnik na kolii pereł. W przypadku tego typu prezentu musimy pamiętać o sprawdzeniu rozmiaru naszyjnika. Nie powinien być on za krótki ani zbyt długi. Dobrym pomysłem wydaje się zakup biżuterii posiadającej regulację długości.