Świadomość żywieniowa Polaków znacznie się poprawia. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w ostatnich latach tematyka prozdrowotna często jest poruszana w strefie publicznej. Problem zdrowej diety omawiany jest na spotkaniach organizowanych przez założyciela firmy Philipiak Polska. Na czym polegają Obiady Czwartkowe i kim są ich goście?

Obiady czwartkowe
Jedno ze spotkań

Jedno ze spotkań (Źródło: obiadyczwartkowe.pl)

Obiady Czwartkowe to cykl spotkań, które mają na celu promocję zdrowia, a przede wszystkim prawidłowego odżywiania. Odbywają się one od wielu lat. Zgodnie z tradycją Obiady Czwartkowe są organizowane w prestiżowych warszawskich restauracjach, a w ostatnim czasie przede wszystkim w restauracji Belvedere, mieszczącej się w Łazienkach Królewskich. Pomysłodawcą i mecenasem tych spotkań jest Tomasz Filipiak, założyciel firmy Philipiak Polska. Co ważne, Obiady te pełnią również funkcję dobroczynną. Goście Obiadów Czwartkowych składają autografy na pamiątkach, poddawanych licytacji. Uzyskane na nich fundusze przekazywane są dla Fundacji Akogo?. We wcześniejszych latach zebrane w ten sposób środki ofiarowano na akcję Pajacyk, odbywającą w ramach działania Polskiej Akcji Humanitarnej.

Goście
Goście Obiadów Czwartkowych

Goście Obiadów Czwartkowych (Źródło: babeczkowo.com.pl)

Kim są goście Obiadów Czwartkowych (http://www.obiadyczwartkowe.pl/obiadyczwartkowe.pl/nasi-goscie)? Są to głównie osoby znane ze świata filmu, kultury, sportu i dziennikarstwa. Grupa tych ludzi aktywnie zaangażowana jest w akcje prozdrowotne oraz patronat nad projektami dotyczącymi zdrowia, poruszającymi takie tematy jak: problem otyłości u dzieci czy też znikomej edukacji żywieniowej. Poza tym odnoszą się do programu walki z nadwagą, wpływu nieodpowiedniego sposobu odżywiania na występowanie schorzeń, chorób dietozależnych lub rozsądnego wegetarianizmu. Gośćmi Obiadów były już: Agnieszka Cegielska, Julia Pietrucha, Karolina Malinowska, Magdalena Wójcik, Małgorzata Pieczyńska, Monika Mrozowska, Sylwia Leszczyńska, Violetta Kołakowska. Niektórzy z gości pojawiających się na Obiadach Czwartkowych należą do Ambasadorów Zdrowej Kuchni Philipiak. Wśród nich znaczącą rolę odgrywa znany kucharz Karol Okrasa. Na tych spotkaniach dzieli się on z obecnymi  wiedzą i doświadczeniami na temat tego, jak gotować smacznie, oryginalnie, a przede wszystkim zdrowo.

Obiady Czwartkowe to spotkania, na których poświęca się szczególną uwagę promocji zdrowego stylu odżywiania się. Gośćmi tych spotkań są osoby publiczne, znane z angażowanie się w akcje prozdrowotne.