Każda kobieta ma inny charakter i temperament, co odgrywa ważną rolę w doborze odpowiednich perfum. Panie, które kochają sport, częściej sięgają po orzeźwiające zapachy, z kolei te, które cenią elegancję, po kwiatowe esencje podkreślające ich urok. W jaki sposób można dobrać damskie perfumy do charakteru? Podpowiadamy.

Jak dobrać perfumy do charakteru?

Perfumy są bardzo zmysłowe, dlatego wybierając odpowiedni dla siebie zapach, warto zastanowić się, jaki jest nasz charakter, ponieważ to on często będzie determinował bukiet, który nam się spodoba.

Przed rozpoczęciem poszukiwań warto jednak wiedzieć, że każde perfumy składają się z trzech nut: głowy, serca i bazy. Pierwsza z nich to zapach, który utrzymuje się przez około 30 minut i po tym czasie zaczyna być wyczuwalna druga nuta, czyli serce. Jest ona zauważalna przez dłuższy czas i może obejmować woń kadzidła, owoców, kwiatów i wielu innych. Z kolei bazę perfum stanowią składniki, które są niejako ich tłem. Są to zazwyczaj nuty drzewne lub piżmo. Baza również jest wyczuwalna przez wiele godzin. Z tego też powodu wybierając perfumy, warto spryskać nadgarstek i nosić je dłużej niż 30 minut, aby móc poczuć pełnię rozwijającej się z czasem kompozycji zapachowej. Tutaj są najlepsze perfumy.

Zapachy dla pełnej wigoru i energii kobiety

Osobowość kobiet, które są pełne energii i pasji, najlepiej podkreślą intensywne zapachy z nutą orientu i egzotycznego drewna. Osoby z takim charakterem mogą wybierać również z szerokiej gamy bardziej ostrych, przyprawowych perfum, które jeszcze bardziej podkreślą ich osobowość.

Perfumy dla aktywnej sportsmenki

Dla aktywnych kobiet, które są w ciągłym ruchu i kochają sport, najlepsze będą orzeźwiające zapachy pełne energii i optymizmu. Idealne będą perfumy, które zawierają w sobie soczyste cytrusy lub egzotyczne owoce. Do takiego charakteru niezbyt pasują zapachy korzenne czy pudrowe.

Zapachy dla delikatnej, romantycznej kobiety

Dla kobiet o delikatnym, romantycznym charakterze najlepiej sprawdzą się słodkie, kwiatowe zapachy. Do takiego charakteru idealnie pasują te perfumy, w których można odnaleźć jaśmin, róże, wanilię lub lilię. Romantyczki powinny sięgnąć po fajne zapachy Yves.

Zapachy dla podróżniczki

Jeżeli kobieta uwielbia podróżować, odkrywać tajemnice i szukać nowych, ciekawych i oryginalnych miejsc oraz rzeczy, wówczas idealne dla niej perfumy powinny posiadać aromaty kadzidła, czekolady lub lukrecji. Wszelkie zapachy nawiązujące swoim charakterem do Dalekiego Wschodu idealnie podkreślą charakter takiej kobiety.