Zbliżają się ważne święta, Dzień Babci – 21 stycznia i Dzień Dziadka – 22 stycznia. Podczas gdy wszyscy głowimy się czym obdarować dziadków, okazuje się, że najlepszy prezent jest na wyciągnięcie ręki, jest to po prostu nasz czas. Z badań przeprowadzonych przez SW Research1 na zlecenie marki Panul wynika, że 59% dziadków i babć uważa, że wspólne spędzanie czasu jest lepsze od prezentu materialnego, a 40,6%, że jest tak samo dobre jak prezent materialny. Tylko dla niespełna 1% z nich bardziej atrakcyjny jest prezent materialny. Zachęcamy więc do spotkań z dziadkami prezentując sposoby na miłe spędzenie wspólnego czasu.

Pamiętacie czasy, gdy to dziadkowie poświęcali nam swoją uwagę i czas? Dzisiaj idealny moment na zamianę ról! Wykorzystajmy więc okazję i „zróbmy dzień” swoim babciom i dziadkom.

Czas na świeżym powietrzu

Oczywiście obecne czasy nie są najbardziej korzystne do spotkań w restauracjach, wizyt w teatrach czy kinach. Proponujemy więc wyrwanie się z domu i odrobinę aktywności na zewnątrz.

 • Spacer. Jeśli zdrowie Waszych dziadków na to pozwala, zabierzcie ich na świeże powietrze. Na pewno z Wami poczują się bezpieczniej w trakcie spaceru po parku czy na przechadzce po okolicy! Będzie to doskonała okazja, żeby się rozruszać, dotlenić oraz po prostu porozmawiać.
 • Wycieczka. Urokliwych miast i miasteczek nie brakuje, a dzięki świątecznym iluminacjom, na które w większości z nich będziecie mieli jeszcze szansę się załapać, popołudniowy spacer w okolicach rynku może okazać się wprost magiczny. A może Wasi dziadkowie sami zdecydują, gdzie chcieliby jechać?

Świętować można też w domu, a spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne!

Twoi dziadkowie są domatorami? To żaden problem!

 • Gry planszowe. To ciekawa alternatywa do spędzania wolnego czasu. Planszówki zbliżają i przynoszą wiele radości. Także kostki w dłoń!
 • A może dać dziadkom przestrzeń na wspomnienia? Niech opowiedzą Wam o ważnych chwilach w ich życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Ocalając od zapomnienia spiszcie je np. w dedykowanych temu książkach lub po prostu nagrajcie je telefonem.
 • Wspólne gotowanie to dobry przepis na udaną relację! Może raz to Ty będziesz szefem kuchni, a babcia czy dziadek Twoim sous-chefem?
 • Kino bez wychodzenia z domu. I niech to dziadkowie zdecydują „czyj” film będziecie oglądać.
 • Warsztaty. Zaaranżuj warsztaty lepienia z masy solnej lub robienie świeczek zapachowych! Może Wam obojgu sprawić wiele radości i frajdy!

Rozmowa przy grzańcu na dwa sposoby

Po wspólnych wojażach czy w trakcie domowego świętowania warto rozgrzać się samodzielnie przygotowanym grzanym winem!  Marka Panul z wielką chęcią zaprezentuje Wam przepis na grzane wino.

Potrzebujesz:

 • butelki wina Panul – do wyboru masz białe Sauvignon Blanc bądź czerwone Cabernet Sauvignon,
 • goździków,
 • pomarańczy,
 • miodu,
 • imbiru,
 • cynamonu.

Sposób przygotowania:
Wlej wino do garnka i dodaj pozostałe składniki, podgrzewaj na małym ogniu. Pamiętaj, że wino nie może się zagotować.

Bez względu na to czy wybierzecie białe czy czerwone możecie liczyć na ciepło, aromat i błogi, spokojny nastrój, idealne warunki do pielęgnowania relacji z dziadkami.

1 Badanie zostało zrealizowane przez agencję SW Research w dniach 11-12.01.2022 r. techniką CAWI na panelu badawczym SW PANEL, na reprezentatywnej próbie 1006 Polaków powyżej 16 roku życia.