Aranżacja salonu jest odpowiedzią na indywidualny gust i potrzeby mieszkańców, a także wymiary i naturalne doświetlenie pomieszczenia. Bez względu na to, czy salon stanowi strefę otwartą z jadalnią i aneksem kuchennym, czy jest pomieszczeniem niezależnym warto zaaranżować go ze szczególną dbałością o detale. Dlaczego? Szczegóły tworzą ostateczny efekt wystroju i warto skupić się nad ich rozkładzie, stylu oraz kolorystyce. Dzięki nim powstaje wnętrze, pełne indywidualnych inspiracji, aranżowanych z pasją. Sztukateria https://4wall.pl/161_sztukateria może być gustowną ozdobą stylowych wnętrz.

Jaką sztukaterię wybrać do salonu?

modny salon

Sztukateria w salonie to nie ozdoby w stylu retro oraz klasyczne ornamenty, zdobiące połączenia pomiędzy ścianami, a sufitem i podłogą. Współcześnie sztukateria to nowoczesne listwy przypodłogowe, ścienne i sufitowe, które nie tylko maskują niedoskonałości wykonanych prac, nierówności ścian i sufitów, ale doskonale wpisują się w wiele modnych stylów aranżacyjnych. Listwy, wykonane z lekkiego, odpornego tworzywa cechują się łatwym i szybkim montażem za pomocą kleju, odporne są na uszkodzenia mechaniczne, wpływ wilgoci oraz promieni słonecznych, a także nadają się do malowania. Dzięki sztukaterii stworzysz gustowne, starannie dopracowane wnętrze z pomysłem. Jaką sztukaterię wybrać do salonu, aby podkreśliła wyjątkowy efekt wizualny wnętrza minimalistycznego? Wystarczy zastosować listwy bez zdobień, posiadające otwór na przewody. Minimalizacja widoczności okablowania sprzętów RTV w salonie dodatkowo wpłynie na podkreślenie efektu prostoty i nieskomplikowanej aranżacji wnętrza. Do salonu, urządzonego w stylu nowoczesnym lub eklektycznym świetnie pasują elementy sztukaterii podświetlane energooszczędnym światłem LED. Prostota listew w połączeniu z modnym podświetleniem pozwolą uzyskać wyjątkowy efekt bez przeprowadzania remontu, obniżania sufitu i tworzeniu nowych ścianek gipsowo-kartonowych. 

Sztukateria do salonu – jak łączyć elementy?

modne wnetrza

Stylowo dopasowana sztukateria w salonie stanowi efektowną ozdobę, podkreślając zastosowane inspiracje modnymi stylami aranżacyjnymi. Dzięki umiejętnemu zestawieniu sztukaterii przypodłogowej, ściennej, sufitowej oraz opcjonalnie zasłaniającej listwy karniszowe można uzyskać wyjątkowy efekt. Nowoczesne, minimalistyczne listwy ścienne https://4wall.pl/162_listwy-scienne i przypodłogowe doskonale prezentują się, jeżeli dopasowane są do siebie w ramach jednej kolekcji produktów. Sztukateria, zastosowana w kilku elementach wystroju może różnić się wysokością i grubością, jednak warto dopasować ją w tym samym stylu. Jeśli listwy, zastosowane w Twoim salonie posiadają jedno załamanie, uwypuklenie lub dwa ozdobne wałki warto powtórzyć ten sam wzór w poszczególnych elementach sztukateryjnego wykończenia pomieszczenia. Efektowne listwy, wykonane z tworzywa świetnie sprawdzają się zarówno w podstawowej, białej wersji kolorystycznej, jak i malowane na dowolnie wybrany kolor. Można dobrać go kontrastowo lub spoić z kolorystyką ścian, tworząc wyjątkowy efekt idealnego dopasowania. Wysokość sztukaterii warto dostosować do rozmiaru pomieszczenia. Im wyższe wnętrze, tym lepiej prezentują się wysokie listwy maskujące i ozdobne. W pomieszczeniach niskich oraz małych sprawdza się sztukateria o mniejszej wysokości. 

Sztukaterie do wnętrz w wielu stylach

modna aranzacja wnetrz

Ozdobne listwy sztukateryjne doskonale pasują do salonu, urządzonego w stylu art deco oraz glamour. Dzięki nim z łatwością podkreślić można elegancki styl aranżacji wnętrza. Świetnie sprawdzą się również w salonie, utrzymanym w klimacie klasycznej, ponadczasowej aranżacji oraz we wnętrzach, tworzonych w myśl stylu rustykalnego. Efektowne, a zarazem zachwycające prostotą listwy bez zdobień sprawdzą się natomiast w pomieszczeniach, urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim oraz industrialnym. Wybierając sztukaterię z podświetleniem ledowym stworzysz salon nowoczesny i efektownie zaplanowany pod kątem dodatkowego źródła światła. Modna sztukateria to również listwy maskujące do szyn karniszowych, pozwalające uzyskać efektowny, elegancki wygląd firan oraz zasłon. Niewidoczne żabki lub inne elementy, pozwalające na niezawodne połączenie tekstylnej osłony okiennej z karniszem pozostaną niewidoczne dla oka. Stylowa sztukateria w salonie podkreśla jego elegancki, reprezentacyjny charakter, niezależnie od stylu aranżacji. Zależnie od wybranego stylu wystroju pomieszczenia możesz dobrać sztukaterię, która zamaskuje drobne mankamenty prac remontowych oraz pozwoli stworzyć wnętrze dopracowane, którego efekt wizualny widoczny będzie na co dzień. Takie elementy jak sztukateria w salonie znacznie wpływają bowiem na wizualne wrażenie dopracowania, ładu i harmonii w pomieszczeniu nawet, jeśli w toku codziennego użytkowania pojawia się we wnętrzu nieład.

Tworząc koncepcję nowoczesnego lub klasycznego salonu warto zaplanować zastosowanie sztukaterii, która wzmocni jego efekt aranżacyjny oraz podkreśli dopracowanie wystroju w każdym detalu. Koniecznie dobierz pasujące dodatki, które dodatkowo podkreślą piękno salonu.