Urządzenie pokoju dziecka jest sporym wyzwaniem. Należy wybrać nie tylko elementy wyposażenia i dodatki, które ładnie wyglądają, ale również takie, które są praktyczne. Jak można kreatywnie zaaranżować ścianę w pokoju dziecka? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Plakat na ścianie w pokoju dziecka

Plakat na ścianie w pokoju dziecka to jeden ze sposobów na zagospodarowanie pokoju dziecięcego. Jeśli plakat jest interesujący, przyciągnie uwagę dziecka i rozbudzi jego ciekawość. Ważny jest więc wybór odpowiedniego motywu.

Zobacz: kolorowe plakaty dla dzieci

Niektóre plakaty dziecięce to obrazki stworzone specjalnie dla dzieci. Inne z nich przedstawiają zwierzęta i postacie z kreskówek, które są lubiane przez dzieci. Takie plakaty można znaleźć na ścianach w niektórych instytucjach publicznych na przykład przedszkolach, czy szkołach. Co automatycznie przywołuje w dziecku miłe wspomnienia.

Ściana kredowa – idealna dla małych dzieci

Nie ma wątpliwości, że ściana z tablicą kredową może być doskonałym rozwiązaniem w pokoju dziecka. Można ją wykorzystać jako miejsce, w którym dziecko może rysować i tworzyć, a także jako miejsce do nauki pisania.

Ściana z tablicą lub farbą kredową pozwala dziecku wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię, jednocześnie rozwijając jego zdolności motoryczne – na lini oko-ręka. Warto więc zapewnić swojej pociesze frajdę, jednocześnie dbając o jego rozwój.

Miejsce na osiągnięcia i sukcesy

Pokój dziecka to miejsce jego dumy. Aby tak, uważały Twoje dzieci możesz zacząć od realizacji prostego pomysłu: miejsce na osiągnięcia szkolne, sportowe, czy te związane z jego hobby.

Ciekawe inspiracje na urządzenie pokoju dziewczynki znajdziesz tutaj:

https://www.bimago.pl/plakaty/dla-dzieci/dla-dziewczynki.html

Taka ściana może przyjąć różną formę. Od wieszaka, na którym znajdą się wszystkie medale za zawody i turnieje sportowe, aż wolną przestrzeń, na której wieszane będą dyplomy. Może tam znaleźć się także miejsce na specjalny regał, gdzie pociecha odkładać będzie pamiątki i wartościowe dla siebie przedmioty.

Organizer

Dzieciaki robią nieustanny bałagan. Żeby mu zapobiec można stworzyć mu ścianę, na której znajdzie się miejsce na wszystkie najważniejsze zabawki czy akcesoria szkolne.

Takie organizery dostępne są w wielu marketach budowlanych i miejscach z akcesoriami wnętrzarskimi. Jednak z powodzeniem można go wykonać również samodzielnie – wystarczy odrobina kreatywności.

Po więcej ciekawych pomysłów na urządzenie ściany w pokoju dziecka kliknij tutaj.