Codzienne życie sprawia, że czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć niektórych perypetii zdrowotnych. W takich momentach przydają się sklepy medyczne, których bogata oferta może wspomóc nas w leczeniu czy rehabilitacji. Co możemy tam znaleźć i kiedy warto z nich korzystać? Podpowiadamy.

Kiedy przydatny będzie sklep medyczny?

Sklep medyczny jest miejscem, w którym możemy załatwić wiele kwestii. Przede wszystkim jesteśmy w stanie wykupić tam leki na receptę. Może on wydawać różne preparaty przepisane przez lekarza, które są potrzebne do leczenia chorób lub kontroli stanów zdrowotnych. Bardzo istotną funkcją takiego sklepu jest również zakup sprzętu medycznego. Do wyboru jest naprawdę wiele różnych urządzeń jak chociażby ciśnieniomierz, glukometry czy iniekcyjne zestawy do pobierania krwi.

Sklep medyczny bardzo często ma w swojej ofercie także sprzęt do rehabilitacji, taki jak chociażby ortezy, pasy lędźwiowe, wkładki ortopedyczne czy też różnego rodzaju kule inwalidzkie. Możemy się tak również udać, jeśli chcemy skompletować swoją apteczkę domową bądź samochodową, gdyż dostępne są tam różnego rodzaju produkty higieniczne, takie jak  środki dezynfekcyjne, rękawiczki medyczne, maseczki chirurgiczne oraz różnego rodzaju opatrunki i bandaże.

Produkty dla seniorów to kolejna część asortymentu, którą jesteśmy w stanie kupić w takim miejscu. Sklep medyczny może oferować produkty specjalnie zaprojektowane dla osób starszych, który opiera się przykładowo na poduszkach ortopedycznych, specjalnych krzesłach pod prysznic, kijach i chodzikach.

Jakie akcesoria ortopedyczne możemy znaleźć w sklepie medycznym?

W sklepie medycznym można znaleźć wiele różnych akcesoriów ortopedycznych, które są projektowane w celu zapewnienia wsparcia i ulgi dla osób z problemami ortopedycznymi. Warto wybierać renomowany sklep ortopedyczny, aby uniknąć nabywania innych produktów niż oryginalne. Najczęściej kupowane w takim miejscu są ortezy, które nosi się na różnych częściach ciała, aby zapewnić wsparcie lub ulgę w przypadku urazów lub innych problemów ortopedycznych. Istnieją różne rodzaje ortezy na stawy kolanowe, skokowe, łokciowe czy nawet na kręgosłup. 

Równie często wybierane są także poduszki ortopedyczne. Są one specjalnie zaprojektowane w celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla szyi, pleców lub innych części ciała. Mogą być stosowane zarówno w celach terapeutycznych, jak i profilaktycznie.

Kule inwalidzkie z kolei służą do zapewnienia wsparcia i stabilności podczas chodzenia. Są one często stosowane przez osoby z problemami z równowagą lub z chorobami układu kostno-stawowego.