Grecka wyspa Zakynthos to bardzo często wybierane miejsce do wakacyjnych podróży całą rodziną. Wiele osób wybiera ze względu na dużą ilość atrakcji przeznaczonych dla małych oraz nieco starszych dzieci. Kurorty słyną także z wysokiego komfortu oraz luksusu, a także licznych opcji spędzania wolnego czasu. Jakie konkretne powody przemawiają za tym, że warto odwiedzić właśnie Zakynthos? Podpowiadamy.

Zatoka Wraku

Jednym z najpopularniejszych miejsc na wyspie jest sławna Zatoka Wraku. Jest to jednej z najczęściej fotografowanych miejsc w całej Grecji. Niewielka plaża otoczona jest wysokimi klifami, a na piasku znajdują się szczątki statku, który zatrzymał się na mieliźnie w 1980 roku. Związana jest z tym ciekawa legenda, którą można bliżej poznać odwiedzając to miejsce. Turyści szczególnie upodobali sobie tą plażę ze względu nie tylko na charakterystyczny wrak, ale również z powodu wielu miejsc widokowych oraz licznych sportów wodnych.

Żółwie Carreta carreta

Jeśli mowa o atrakcjach, które głównie ucieszą małe i duże dzieci to warto szczególnie zwrócić uwagę na półwysep Vassilikos. Jest to miejsce wypełnione urokliwymi plażami, a jedną z bardziej znanych jest Gerakas na której można spotkać żółwie Caretta caretta. Te niezwykłe stworzenia można podziwiać zarówno z lądu, jak i podczas podróży statkiem. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza łódź w której zamontowane jest szklane, przeźroczyste dno do obserwowania życia podwodnego.

Zobacz także: https://wakacjomaniak.pl/zalety-wakacji-last-minute/

Atrakcje wodne

Wakacje w Zakynthos to doskonała okazja dla całej rodziny, aby spędzić je w licznych miejscach, gdzie znajdują się różnorakie atrakcje wodne. Baseny, sztuczne fale i rozbudowane kompleksy zjeżdżalni przeznaczone są zarówno dla starszych, jak i młodszych. Cieszą się tutaj ogromną popularnością. Praktycznie każdy większy hotel na wyspie posiada swój własny park wodny.

Kulinarne atrakcje

Spędzając wakacje w Grecji warto skosztować niezwykłych specjałów, których dużą ilość można znaleźć wyłącznie na Zakynthos. Pomimo tego, że grecy śniadanie jedzą raczej skromne, a obiad służy tylko do posilenia się, to już pora kolacji jest okazją do ogromnej sjesty. Kuchnia słynie przede wszystkim z wielu aromatycznych potraw. Na półmiskach znajdziemy połączenie wielu zdrowych warzyw i niezwykłych owoców morza. Odwiedzając Zakynthos warto także udać się do jednej z wielu winnic, aby skosztować niezwykłych trunków, których tradycja wytwarzania sięga zamierzchłych czasów.

Ofertę atrakcyjnych wyjazdów na greckie wyspy można znaleźć między innymi na portalu https://www.traveligo.pl/.