Dla wielu pań zakolanówki to obowiązkowy element garderoby. Dotyczy to zwłaszcza zakolanówek cienkich. Dzięki nim stylizacja prezentuje się niezwykle zmysłowo i szykownie. Aby jednak tak było, muszą być one właściwie dobrane. Warto zatem wiedzieć, jak i z czym nosić zakolanówki cienkie.

Jak nosić cienkie zakolanówki?

Jak wspomniano, bardzo ważny jest odpowiedni dobór zakolanówek. Jeśli chodzi o ich kolor, to na pewno warto postawić na czerń. Zakolanówki w tym kolorze są bowiem uniwersalne i pasują to niemal każdej stylizacji. Można je nosić zarówno do ciemnych, jak i jasnych ubrań. Co więcej, czarne zakolanówki cienkie idealnie wyszczuplają nogi i sprawiają, że te wyglądają na smuklejsze. Alternatywą dla koloru czarnego mogą być zakolanówki w kolorze szarym lub brązowym.

Co zrobić, aby zakolanówki nie spadały?

Czasem kobiety zwracają uwagę na problem spadających zakolanówek. Można sobie z nim jednak łatwo poradzić. Kluczem jest tu dobór właściwego rozmiaru zakolanówek. Jeśli jednak mimo dobrego rozmiaru zakolanówki nadal będą się zsuwać, to warto skorzystać ze sprawdzonej metody. Mowa tu o wszyciu elastycznej gumki na samej górze zakolanówek. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie pasa do pończoch. Co więcej, w tym przypadku zakolanówki cienkie zyskają dodatkowy element dekoracyjny.

Jak dobrać buty do zakolanówek?

Cienkie zakolanówki pasują to różnego rodzaju obuwia. Pamiętać jednak trzeba o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim zakolanówki nie powinny być ubierane do obuwia z odkrytymi palcami lub piętą. Takie połączenie na pewno nie będzie się prezentować dobrze. Znacznie lepiej jest ubrać zakolanówki do butów na platformie lub na obcasie. Oczywiście płaska podeszwa również dobrze się sprawdzi. Zakolanówki cienkie na pewno będą pasować do botków, mokasynów czy sneakersów lub oksfordów. Latem cienkie zakolanówki założyć można nawet do balerinek lub trampek.

Jak dobrać ubrania do zakolanówek?

Jak wspomniano na początku, cienkie zakolanówki pasują do niemal każdej stylizacji i to jest z pewnością ich ogromna zaleta. Pamiętać jednak trzeba przy tym o jednej istotnej zasadzie. Górna część zakolanówek musi być widoczna. Wynika to z prostego faktu, jeśli ich grórna część będzie zakryta, to nikt nie odróżni ich od zwykłych rajstop. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakładanie zakolanówek do sukienek przed kolano. Zakolanówki cienkie śmiało zakładać można także do klasycznej mini. Ciekawym pomysłem może być również założenie zakolanówek do dłuższej tuniki lub krótkich szortów.

Cienkie zakolanówki nie tylko się znakomicie prezentują, ale są również bardzo praktyczne. Z powodzeniem zastępują legginsy i skarpetki. Świetnie wyglądają i sprawdzają się przy wieku okazjach. Dlatego też cieszą się tak dużą popularnością wśród kobiet i to niezależnie od wieku. Warto zatem zapoznać się z dostępnym na rynku asortymentem i wybrać dla siebie takie zakolanówki, które idealnie odpowiadać będą na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Każda z pań z pewnością znajdzie coś dla siebie.