U schyłku lata dobrze jest spędzić ciepłe popołudnie na werandzie, balkonie, w ogrodzie lub w parku z wciągającą lekturą w ręku. Jedną z takich pozycji jest powieść „Angielka”, która zabiera czytelników w podróż do dalekiego, upalnego Omanu. Jak zawiązuje się fabuła tej książki i co wiemy o jej autorce?

„Angielka” – fabuła
Okładka książki

Okładka książki (Źródło: magicznyswiatksiazki.pl)

Jak to zwykło bywać w dziełach autorstwa Katherine Webb, powieść „Angielka” rozgrywa się na kilku planach czasowych. Jednym z nich są wydarzenia z roku 1958, w których postacią wiodącą jest tytułowa Angielka – Joan Seabrook. Jest ona świeżo upieczoną archeolożką, która postanawia spełnić swoje marzenie o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Stara się przy tym zapomnieć o własnej, życiowej tragedii i ma w planach zbadanie pustynnego fortu Jarbin, by odnaleźć tam ukryte skarby. Oman okazuje się krajem zagubionym w czasie, pogrążonym w krwawym konflikcie. Podróż Joan do Jarbin może stać się niemożliwa. Do poczucia rozczarowania bohaterki przyczyniają się także opowieści odkrywczyni Maude Vicery, której dokonania rozpaliły ambicje młodej archeolożki. Spotkanie z samotniczką Maude zupełnie odmienia życie Joan, wciąga ją w wir przygód i niebezpiecznych wydarzeń. Archeolożka zdaje sobie z czasem sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze. Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla pięknego i niebezpiecznego Omanu, zdoła powrócić do domu?

Katherine Webb
Katherine Webb

Katherine Webb (Źródło: iwoman.pl)

Autorką wspomnianej powieści jest Katherine Webb, która urodziła się w roku 1977 w Hampshire. Pisarka studiowała historię na Durham University. Mieszkała w Londynie i w Wenecji, lecz w końcu osiadła na stałe w pobliżach Bath. Jest autorką siedmiu bestselerowych powieści, z których w Polsce ukazały się dotąd trzy: Dziedzictwo, Echa pamięci (opisane już kiedyś na tym blogu) oraz najnowsza książka „Angielka”, której premiera miała miejsce w lipcu tego roku.

Powieść „Angielka” autorstwa Katherine Webb, jest pozycją, która doskonale sprawdzi się jako fascynująca lektura na ostatnie dni upalnego lata. Zabierze nas ona ze sobą do tajemniczego, zatrzymanego w czasie Omanu i pozwoli odkryć jego sekrety.