Dla niektórych zbędny wydatek, dla innych z kolei nieoceniona pomoc w codziennej opiece nad maluszkiem. Jak to jest z antykolkową butelką Canpol? Czy jej zakup jest rzeczywiście godny rozważenia? Czym różni się od klasycznych butelek? Co sprawia, że potrafi tak skutecznie łagodzić objawy kolki niemowlęcej?

Kolka u dzieci

Kolka niemowlęca potrafi nieźle dokuczyć maluszkowi, ale również uprzykrzyć życie rodzicom i pozostałym domownikom. Powoduje nagły i bolesny skurcz jelit, którego najczęstszą przyczyną jest zbyt duża ilość powietrza połykanego w trakcie jedzenia. Aby zatem wyeliminować ten problem, w sprzedaży pojawiła się antykolkowa butelka Canpol, której znakiem charakterystycznym jest obecność specjalnego odpowietrznika. Jego zadaniem jest ochrona przed przedostawaniem się pęcherzyków do mleka, w efekcie czego malec nie połyka powietrza.

Antykolkowa butelka Canpol a inne butelki

Podstawową i niejako najważniejszą cechą różniącą antykolkową butelkę Canpol od pozostałych jest smoczek. Został tak opracowany, aby po przechyleniu nie znajdowało się w nim powietrze, które mogłoby stać się przyczyną bolesnej kolki. Kiedy warto ją kupić? Jak zalecają pediatrzy i specjaliści od żywienia, najlepiej przed narodzeniem maluszka, choć może zdarzyć się tak, że w ogóle nie będzie potrzebna, gdyż nie każdy malec cierpi z jej powodów. Jeśli jednak istnieje ryzyko wystąpienia kolki lub jeśli dziecko cierpi z powodu silnych, cowieczornych bólów brzuszka, warto czym prędzej zastąpić klasyczną butelkę na model wzbogacony w nowoczesny system odpowietrzania. Dzięki temu zmniejszona zostanie intensywność, jak i częstotliwość występowania dolegliwości.

Butelka Canpol i jej zalety

Podstawowym atutem tej butelki jest bez wątpienia łagodzenie objawów kolki. Nie jest to jedyna zaleta. Coraz częściej reklamuje się ją jako pomocną w leczeniu zapalenia uszu u dzieci. Jak to możliwe? Rozwiązanie jest proste! Butelka chroni przed ulewaniem pokarmu. W efekcie mleko nie przedostaje się do przewodów słuchowych i nie powoduje problemów z uszami. Antykolkowa butelka Canpol jest nie tylko praktyczna, ale również estetyczna wizualnie. Posiada liczne, kolorowe wzorki, które z pewnością zainteresują malca. Do tego dochodzi możliwość doboru koloru w zależności od płci. A także preferowanej pojemności – 120 ml dla małego, kilkutygodniowego smyka oraz 240 ml, przeznaczona dla większego, co najmniej rocznego szkraba, który zaczyna wyrażać chęć samodzielnego chwytania butelki.