Dorośli zwykle na urodziny zapraszają się w formie telefonicznej, jednak wśród dzieci wciąż bardzo popularna jest forma pisemna. Dlatego też należy wybrać zaproszenia na urodziny, które malec będzie mógł wręczyć swoim kolegom czy koleżankom. Bogactwo wzorów sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Jakie zaproszenia na urodziny wybrać dla swojego dziecka?

Zaproszenie na roczek – niebieskie bądź różowe?

Pierwsze urodziny dziecka to ogromne przeżycie dla rodziców oraz dla samego malucha. Dlatego też warto się do nich odpowiednio przygotować, na przykład wręczając członkom rodziny piękne zaproszenia na urodziny. Stanowią one swoistą pamiątkę – jedno zaproszenie można dołączyć do albumu dziecka, który przygotowujemy specjalne, chcąc udokumentować pierwszy rok jego życia. Zaproszenie na roczek zwykle są w kolorze różowym (gdy solenizantką jest dziewczynka) bądź niebieskim (gdy solenizantem jest chłopiec). Tymczasem możemy zdecydować się również na inne wzory, w zależności od naszych preferencji. Nie ma przeciwwskazań, aby były one na przykład z motywami zwierzęcymi bądź bajkowymi.

Jakie zaproszenie wybrać na urodziny dla starszaka?

Wybór zaproszeń na urodziny dla starszego dziecka często spędza sen z powiek rodzicom. Niemniej jednak okazuje się, że tak naprawdę dziecko samo jest w stanie wybrać sobie wzór, który pasuje mu najlepiej. Dobrze jest więc pokazać dziecku proponowane modele zaproszeń, a następnie pozwolić mu na dokonanie wyboru. Dzięki temu mamy pewność, że maluch będzie zadowolony. Możemy zdecydować się na zakup zaproszeń na urodziny, które w większości będą już wypisane. Sami, we własnym zakresie będziemy musieli jedynie dopisać imiona i nazwiska gości oraz gdzie będzie odbywało się przyjęcie. Jest to spore ułatwienie, szczególnie jeśli do imprezy nie zostało zbyt wiele czasu.

Kiedy wręczyć zaproszenia na urodziny?

Wręczanie zaproszeń na urodziny powinno mieć miejsce najpóźniej na dwa tygodnie przed imprezą. Wcześniej, oczywiście, warto poinformować gości o planowanym przyjęciu, dzięki czemu będą oni mogli zarezerwować sobie czas. Im szybciej wręczymy gościom zaproszenia, tym lepiej, dlatego nie warto zwlekać z ich wybraniem oraz zamówieniem. Pamiętajmy, że piękne zaproszenia na urodziny powinny w jakiś sposób współgrać z całą oprawą graficzną przyjęcia. Podobne motywy, jak na zaproszeniach, mogą znajdować się na przykład na balonach czy serwetkach. Dzięki temu stworzymy spójną i bardzo przemyślaną dekorację, która z pewnością spodoba się wszystkich gościom.