Jeśli chcemy w kilka chwil sprawić, by wyglądać szczuplej, warto postawić na elementy garderoby, które odejmą nam kilka kilogramów. Co nas zatem wyszczupla? Na to pytanie odpowiedzi udzieli nam dzisiejszy post.

Bielizna, która wyszczupla

Aby poczuć się „lżej”, przede wszystkim dobrze jest postawić na bieliznę modelującą. Dopasowane body lub majtki z wysokim stanem, mogą tak wymodelować sylwetkę, że wyszczuplą nas co najmniej o rozmiar. Bielizna modelująca powinna być dopasowana, a wręcz bardzo obcisła. Tylko tak utrzyma sylwetkę w ryzach i nie uwydatni nieestetycznych fałdek. Bielizna taka jest przy tym elastyczna, przez co nie ogranicza naszych ruchów.

Bielizna modelująca

Bielizna modelująca (Źródło: etam.pl)

Paski pionowe i skośne oraz spodnie z prostymi nogawkami

Paski pionowe i skośne to jeden z niewielu wzorów, który optycznie wyszczupla. Zasada jest prosta: paski pionowe wydłużają sylwetkę, natomiast poziome ją poszerzają. Co więcej, paseczki nie mogą być szerokie. Im węższe, tym lepiej. Efekt optycznego wyszczuplenia dają również ukośne paski. Jeśli mamy pełne kształty, najlepsze dla nas okażą się też materiałowe spodnie, o prostych nogawkach i nieco luźniejszym kroju. Podwyższona talia sprawi, że optycznie wydłużymy nogi, a tym samym zamaskujemy brzuszek. Świetnym wyborem są również spodnie w kant, które jeszcze bardziej wysmuklają sylwetkę. Warto nosić je do butów na obcasie.

Długie kardigany i jednokolorowe kombinezony

Wiele kobiet w rozmiarze XL nosi za duże ubrania, przez co wydają się większe niż w rzeczywistości. Zdecydowanie lepiej jest nosić dopasowane spodnie i łączyć je z luźniejszą górą, a zwłaszcza z długimi, prostymi kardiganami, które „wyciągną” sylwetkę. Co więcej, doskonałym wyborem dla nieco większych, a zarazem wysokich pań są jednokolorowe kombinezony. Jeden kolor noszony od stóp do głów wysmukla sylwetkę. Ponadto, wiązanie w pasie lub pasek nałożony nieco wyżej, wizualnie wydłużają nogi. Warto przy tym pamiętać, by kombinezon nie był obcisły.

Długi kardigan

Długi kardigan (Źródło: fobya.com)

Kopertowe bluzki i sukienki

Kopertowy dekolt wygląda perfekcyjnie na paniach z obfitym biustem, optycznie wydłużając szyję. Ponadto taki fason zarysowuje talię. A co z zamaskowaniem brzuszka? Postawmy na sukienkę lub bluzkę z dekoltem w literę V i marszczeniami lub drapowaniami na wysokości talii.

Co nas wyszczupla? Chcąc odjąć sobie kilka kilogramów, warto zacząć od bielizny modelującej i postawić na pionowe oraz poprzeczne paseczki, proste w kroju spodnie, kardigany, jednokolorowe kombinezony, a także kopertowe bluzki i sukienki.