Stół w kulturze europejskiej oznacza między innymi miejsce, przy którym rodzina zbiera się na wspólne posiłki, po to, aby cieszyć się wspólną biesiadą i spokojem domowego ogniska. Ten bogaty w znaczenia mebel z pewnością znajduje się pod dachem każdej z nas. To w jaki sposób go dekorujemy oraz co i jak przy nim spożywamy, dużo może powiedzieć o nas samych. Na co zatem warto zwrócić uwagę serwując posiłki domownikom?

Stół – dekoracje
Odpowiednie sztućce mogą stać się doskonałą ozdobą stołu

Odpowiednie sztućce mogą stać się doskonałą ozdobą stołu (Źródło: pierzastolistny.blogspot.com)

Aby stworzyć unikalny nastrój przy stole, warto zadbać o pozornie nieistotne detale. Jednym z takich elementów jest obrus. Przed jego zakupem powinnyśmy zmierzyć blat stołu. Następnie możemy wybrać gustowny egzemplarz, którego zwis będzie wynosił 20 centymetrów, mierząc tkaninę z każdej strony. Dobrym pomysłem na ożywienie blatu stołu są dekoracje florystyczne, które powinny posiadać niewielkie gabaryty, tak, by wszyscy zasiadający przy stole domownicy, mogli się dobrze widzieć. Ekskluzywnego charakteru rodzinnym spotkaniom nadadzą także – fantazyjnie złożone lub przyozdobione pierścieniami – serwetki. Z kolei atmosferę domowego ciepła podkreślą świece, latarenki i lampiony. Ustawiając je na blacie, warto jednak pamiętać, by nie zdominowały one stołu i nie utrudniły spożywania przy nim posiłków. Kolejnym istotnym elementem, który wyraźnie ozdobi nasz stół są odpowiednie sztućce –  na przykład sztućce Philipiak – jak również porcelanowe zestawy obiadowe, w których podamy posiłki.

Podawaj tylko to co najlepsze
Za jakość przygotowywanych potraw, odpowiadają garnki wykorzystywane w kuchni

Za jakość przygotowywanych potraw, odpowiadają garnki wykorzystywane w kuchni (Źródło: www.kobieta.interia.pl)

Tak przygotowany stół warto wykorzystać do podania zdrowych i smakowitych potraw. Aby jednak serwowane przez nas posiłki nie utraciły swoich dobroczynnych właściwości, powinnyśmy zadbać o właściwy gatunek naczyń, w których są one przygotowywane. Jak się bowiem okazuje, istnieje bezpośredni związek pomiędzy samopoczuciem a jakością garnków, które wykorzystujemy w naszej kuchni. Bardzo ważne jest określenie tego, czy dane naczynia są wykonane z nieodkształcających się materiałów, mają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i energooszczędne. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii w naczyniach, odpowiada za smak, który uzyskujemy podczas gotowania potraw. Takie posiłki nie tracą na jakości, nie wchodzą w reakcje chemiczne i są wolne od szkodliwych dla organizmu materiałów. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: „garnki philipiak opinie”, dowiemy się, że klienci marki Philipiak (http://www.philipiaksalony.pl/philipiak-gotuj-zdrowo) cenią jej produkty nie tylko za styl i wielofunkcyjność, ale także za doskonałą jakość.

Stół to dla większości z nas symbol domu, domowego ogniska i miejsce, przy którym spożywamy posiłki w towarzystwie bliskich osób. Aby w pełni celebrować takie spotkania, warto zadbać o odpowiednie dekoracje stołu przy którym jadamy. Najważniejsze jest jednak to, by panowała przy nim atmosfera rodzinnego ciepła, a potrawy przy nim konsumowane były najwyższej jakości. Za odpowiedni stan serwowanej żywności, może odpowiadać między innymi jakość garnków, które wykorzystujemy do jej przygotowywania.