Coraz więcej osób decyduje się na zakup kołdry 4 pory roku. Przechowywanie w domu dwóch albo nawet trzech rodzajów okryć różniących się grubością, wymaga sporej ilości miejsca, a ponadto jest to kosztowny zakup. Rozwiązaniem na to jest inwestycja w wysokiej jakości kołdrę całoroczną, która przy odpowiedniej konserwacji będzie służyć przez długie lata. Na jaki produkt się zdecydować i dlaczego warto?

Jakie są zalety kołdry typu 4 roku roku?

Kołdra 4 pory roku to zarówno ekonomiczny, jak i wygodny wybór. Kupując jeden produkt zyskuje się kołdrę, którą można stosować niezależnie od temperatury panującej w sypialni i za oknem. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się dla osób mających różne oczekiwania dotyczące temperatury spania, dlatego może być stosowana również przez pary. Dobra kołdra całoroczna zapewnia komfortowy i zdrowy sen niezależnie od temperatury, jaka panuje w sypialni. Latem zapobiega przegrzaniu się organizmu i przepuszcza powietrza, a zimą chroni ciało przed utratą ciepła.

Jakie są rodzaje kołder całorocznych?

Wyróżnia się kołdry całoroczne, które składają się z dwóch połączonych, np. rzepami części. Każda z nich ma inną ilość, a nawet rodzaj wypełnienie, a co za tym idzie ma inne właściwości cieplne. Zależnie od temperatury oraz upodobań, można zdecydować się na spanie pod którąś z kołder lub np. w okresie zimowym połączyć je w jedno, grube okrycie. Jako kołdra całoroczna z powodzeniem sprawdzi się również naturalna kołdra mająca wypełnienie z pierza i puchu. Najlepszym wyborem jest kołdra z puchem gęsim, który wyróżniają świetne właściwości termoregulacyjne, a także lekkość. Wysokiej jakości całoroczne kołdry z wypełnieniem z pierza i puchu gęsiego można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol.

Jaką kołdrę całoroczną wybrać dla alergika?

Osoby, które ze względu na alergie skórne i wziewne nie mogą spać pod kołdrą 4 pory roku z puchowym wypełnieniem, mogą zdecydować się na zarówno na produkty syntetyczne, np. z włóknem silikonowym, jak i naturalne. Dużą popularnością cieszą się kołdry z wypełnieniem z wiskozy bambusowej, charakteryzującą się właściwościami higroskopijnymi. Dzięki temu w okresie letnim skutecznie chłodzi ciało, a zimą izoluje wilgoć z otoczenia. Do innych zalet tego rodzaju wypełnienia zalicza się ich wysoka higiena, ponieważ zapobiegają rozwojowi roztoczy.