Świnka Peppa to brytyjska kreskówka, która podbiła świat. Przygody małej świnki, jej rodziny i przyjaciół w kilkuminutowej, prostej animacji uwielbiają oglądać zarówno dwulatki, jak i przedszkolaki. Większość z nich marzy przy tym o zabawkach inspirowanych tą sympatyczną bajką. Jakie gadżety warto kupić maluszkom, a jakie nieco starszym dzieciom? Podpowiadamy!

Drewniane zabawki Świnka Peppa dla dwulatków

Zabawki dla dwulatków muszą być w pełni bezpieczne, a przy tym odporne na gryzienie, rzucanie czy moczenie w wodzie. Kolorową serię przeznaczoną dla najmłodszych fanów Świnki Peppy stworzyła firma Character. To drewniane zabawki przedstawiające postaci i pojazdy z bajki, m.in. sorter w formie autobusu czy łódka Dziadka Świnki.

Zabawki z drewna przeżywają obecnie renesans – są naturalne, ekologiczne, trwałe i po prostu piękne. Figurki i pojazdy inspirowane Świnką Peppą przetrwają lata, a maluchy mogą się nimi bezpiecznie bawić, rozwijając zdolności manualne i wyobraźnię – mówi pracownik internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy.

Interaktywna przytulanka Peppa

Miękkie i przyjemne w dotyku przytulanki to ukochane zabawki wielu kilkulatków. Jeśli twoje dziecko lubi oglądać przygody Peppy, istnieje duża szansa, że interaktywna maskotka przedstawiająca tę świnkę stanie się jego nieodłącznym towarzyszem. Duża (25 cm), mięciutka figurka marki Hasbro potrafi śpiewać kołysanki i wydawać urocze pochrumkiwania czy odgłosy śmiechu i jest przeznaczona już dla 1,5-rocznych maluchów. Doskonale nadaje się do zasypiania, dając dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Domek Świnki Peppy – wciągająca zabawka dla przedszkolaków

Wybór zabawek inspirowanych bajką Świnka Peppa dla dzieci powyżej trzeciego roku życia jest bardzo szeroki. Godne polecenia są nie tylko figurki przedstawiające poszczególne postaci, ale także zabawkowe domki znane z animacji. Mniejsze lub większe, są pełne mebelków i akcesoriów, mają także efekty świetlne i dźwiękowe. Dzięki wiernemu odwzorowaniu szczegółów dzieci mogą bawić się domkiem godzinami, zarówno samodzielnie, jak i z rodzeństwem czy kolegami. Taki domek to doskonała scenografia do odgrywania ulubionych scenek z bajki oraz wymyślania własnych scenariuszy, w których jedynym ograniczeniem jest kreatywność małego reżysera. Ponadto stanowi niebanalną ozdobę dziecięcego pokoju.