Odżywianie dziecka ma ogromy wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Dlatego też rodzice przykładają ogromną wagę do jakości podawanych dziecku produktów. Dietę niemowlaka, zwłaszcza tego karmionego sztucznym mlekiem należy zacząć urozmaicać ok 5-6 miesiąca ich życia. Kiedy chcemy zacząć podawań nowe produkty żywieniowe zaczynamy zastanawiać się, czy zacząć od tych gotowych ze słoiczków, czy też przygotowywać je samodzielnie.

Jedzenie gotowane w domu

Spora grupa, zwłaszcza tych świeżo upieczonych rodziców są zwolennikami jedzenia przygotowanego samodzielnie w domu. Uważają, że w ten sposób mają pełną kontrolę nad składem podawanej dziecku zupki, musu etc. Mają również psychiczne poczucie spełnienia rodzicielskiego obowiązku, że poświęcili czas na zakupy ekologicznych produktów i przygotowanie smacznego obiadku i zupki dla swojej pociechy.

Jedzenie ze słoiczków

Jednak  większość rodziców sięga po gotowe rozwiązania i ma pełne zaufanie do producentów żywności dla dzieci np. dla Gerbera. Podawanie dziecku gotowego jedzenie jest przede wszystkim szybkie i wygodne. Jedzenie ze słoiczków jest również pełnowartościowe i zdrowe. Produkty pochodzą z ekologicznych upraw i hodowli, a przy produkcji zachowywane są restrykcyjne procedury.

mamygadzety.pl

mamygadzety.pl

A może kompromis?

Zarówno samodzielnie przygotowywane obiadki jak i te gotowe ze słoiczków są zdrowym i smacznym rozwiązaniem. Dlatego naszym maluszkom można podawać  gotowe jak i domowe obiadki. Rodzice powinni również zwracać uwagę na to co smakuje ich dzieciom w końcu jedzenie ma być także przyjemnością i dla dzieci. Podając samodzielne przygotowane jedzenie oraz to ze słoików zapewnimy dzieciom różnorodność w posiłkach i przyzwyczaimy do spożywanie różnych dań.