Prasowanie to niezbędna czynność, którą większość z nas wykonuje zaraz po zdjęciu lub wyjęciu prania z suszarki. Niestety bardzo mało jest osób, które lubią prasować, a zwłaszcza jeśli mamy dużą rodzinę i małe dzieci.  Jednak prasowanie niemowlęcych i dziecięcych ubranek jest konieczne.

Po co prasujemy?

Pamiętajmy, że wysoka temperatura nie tylko wygładza pomiętą tkaninę, ale również zabija zarazki. Zaprasowane włókna tkani nie plamią się szybko i przede wszystkim wyglądają estetycznie. Wyprasowane ubrania dłużej zachowują swój ładny wygląd oczywiście jeśli dostosujemy odpowiednią temperaturę.

Jak uprzyjemnić i ułatwić prasowanie?

Prasowanie wcale nie musi być karą, wystarczy odpowiednio do niego podejść. Najważniejszy jest wybór i zakup odpowiedniego dla siebie żelazka. Można powiedzieć, że nowoczesne żelazka są niezwykle inteligentne i prasują praktycznie same. Wyrzut pary, szybki  i łatwy ślizg, stopa, która się nie przypala i nie brudzi to cechy dobrych żelazek, które wcale nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać.

żelazka

tefal żelazko

tefal

Kiedy mamy już odpowiednie żelazko warto także zadbać o deskę do prasowania. Dobra deska powinna być stabilna , szeroka i mieć podkładkę na żelazko. Pod warstwą materiału powinna znajdować się folia aluminiowa, która będzie odbijać ciepło i dzięki temu przyśpieszać prasowanie ubrań.

Podczas prasowania warto umilić sobie czas ulubioną muzyką, lub rozmową przez telefon np. na głośniku z koleżanką, czy też spoglądaniem na serial w telewizji. Czas podczas prasownia można wykorzystać bardziej kreatywnie i np. możemy uczyć się języków obcych.