W ostatnim czasie naturalność to tendencja, która nieprzerwanie wiedzie prym wśród trendów, dotyczących kobiecej urody. W związku z tym, naturalne odcienie włosów, wciąż pozostają w modzie. Wyjątek wśród tegorocznych propozycji stylistów, stanowi obecność platynowego blondu, który jednak nie jest w żadnym stopniu sztuczny lub pretensjonalny. Co więcej, silną tendencją w najbliższych miesiącach okaże się nadawanie włosom blasku, który stworzy iluzję promieni słońca, ukrytych pomiędzy poszczególnymi kosmykami. Jeśli same chciałybyśmy uzyskać podobny efekt na swojej głowie, koniecznie zapoznajmy się z dzisiejszym wpisem i dowiedzmy się, dzięki jakim zabiegom pielęgnacyjnym, nasza fryzura może zostać wypełniona blaskiem słońca.

Rozświetl włosy odpowiednią koloryzacją

Dobrym sposobem na to, by nasza fryzura nabrała naturalnego blasku jest zastosowanie odpowiedniej koloryzacji. U tych z nas, które posiadają włosy w kolorze ciemnego lub średniego blondu, doskonale sprawdzi się „ombre”. Na czym polega taki rodzaj koloryzacji?  Na końcówki włosów nakłada się kolor o dwa tony jaśniejszy od naturalnego, dzięki czemu fryzura wypełnia się światłem. Rozwiązanie to nie jest jednak odpowiednie dla brunetek, u których lepszym pomysłem może się okazać „sombre’, stanowiące subtelniejszą wersję „ombre”. W tym wypadku rozjaśniane pasemka zaczynają się już od nasady. Najbardziej naturalnym rodzajem koloryzacji jest z kolei „bronde”, czyli umiejętne połączenie brązu i blondu, tworzące iluzję muśnięcia fryzury promieniami słonecznymi. Najnowszą propozycją stylistów fryzur jest natomiast „splashlight”, czyli koloryzacja rozświetlająca środkową część włosów. Jest ona odpowiednia dla każdej z nas.

"Ombre" to doskonały wybór dla blondynki

„Ombre” to doskonały wybór dla blondynki (Źródło: www.cutediyprojects.com)

"Sombre" u brunetki

„Sombre” u brunetki (Źródło: www.styllowe.pl)

"Bronde" u Jennifer Lopez

„Bronde” u Jennifer Lopez (Źródło: www.kobietapo30.pl)

Koloryzacja "splashlight" to wybór odpowiedni dla każdej z nas

Koloryzacja „splashlight” to wybór odpowiedni dla każdej z nas (Źródło: www.boska.pl)

Fryzura pełna słońca – pielęgnacja

Aby uzyskać efekt kosmyków pełnych światła, konieczne jest także poddanie włosów właściwej pielęgnacji. W tym celu warto zdecydować się na zastosowanie szamponów, odżywek i masek, które bogate są w drogocenne olejki, takie jak: olejek sojowy, jojoba, makadamia czy też awokado. Preparaty te nie tylko bowiem nawilżają nasze włosy, ale także uelastyczniają je i nadają im blasku. Ponadto efekt rozświetlenia fryzury, uzyskamy używając odżywek i sprejów, zawierających drobne cząsteczki, przylegające do włosów i odbijające światło.

W najbliższych miesiącach nie tylko ulice będą wypełnione słońcem, rozświetlający blask zapanuje również na naszych głowach. Efekt taki zapewni nam modna koloryzacja: „ombre”, „sombre”, „bronde” lub „splashlight”. Jeśli jednak, nie nie jesteśmy gotowe na tak zdecydowane zmiany w kwestii naszej fryzury, wykorzystajmy odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, które pomogą uzyskać nam efekt włosów muśniętych słońcem.