Jeśli wciąż ubolewamy nad tym, że nasz angielski kuleje, choć przez lata próbowałyśmy go sobie przyswoić za pomocą podręczników, być może warto, abyśmy pomyślały o otworzeniu się na inne metody nauki tego języka. Jakie? Poniżej znajdziemy kilka podpowiedzi rozwiązań, które w krótkim czasie mogą sprawić, że nasza znajomość języka angielskiego bardzo się poprawi.

Nauka poprzez rozrywkę

Książka po angielsku

Źródło: www.kingaczyta.blogspot.com

Nic nie przychodzi nam tak łatwo, jak robienie rzeczy, które lubimy. Co stoi zatem na przeszkodzie, by połączyć przyjemne z pożytecznym i przemycić naukę angielskiego do swojej rozrywki i codziennych zajęć? Z pewnością na co dzień posługujemy się takimi urządzeniami jak: komputer czy telefon komórkowy. Warto zmienić w nich polską wersję językową na angielską, przez co będziemy mogły samoczynnie uczyć się  angielskich fraz, związanych z obsługą tych urządzeń. Na wersję angielską możemy się zdecydować także w przypadku popularnych portali społecznościowych. Aby łatwiej przyswoić sobie angielski, zaglądajmy jak najczęściej na strony internetowe w tym języku. W celu ułatwienia sobie tego zadania, zainstalujmy wtyczkę do przeglądarki, która od razu przetłumaczy czytany przez nas tekst, bez konieczności opuszczania danej karty. Dobrym pomysłem może się również okazać oglądanie angielskich kanałów na YouTubie, które zarówno dostarczą nam rozrywki, jak i udoskonalą nasz angielski. Ponadto skuteczną metodą nauki języka, jest oglądanie angielskojęzycznych filmów i seriali bez polskiego lektora, wyłącznie z polskimi napisami. Jeśli z kolei lubimy słuchać zagranicznych piosenek, dokładnie wsłuchujmy się w ich tekst oraz sprawdzajmy ich tłumaczenie w Internecie. To samo może się tyczyć czytania książek. Swoją znajomość angielskiego znacznie pogłębimy, sięgając po lekką i ciekawą pozycję literacką w tym języku. Co więcej, możemy przemycić naukę języka do codziennych zajęć, starając się tworzyć listy zakupów po angielsku. Niebagatelny wpływ na nasz angielski mogą mieć również zagraniczne podróże.

Inne sposoby nauki

Kurs angielskiego

Źródło: www.ih.com.pl

Aby łatwiej zapamiętywać angielskie słówka, możemy również wdrożyć metodę inkorporacji, układając historyjki w języku polskim, do których będziemy wplatać nowo-poznane angielskie słowa, wypowiadając je w wersji oryginalnej. Przyswajaniu trudnych do zapamiętania wyrażeń, sprzyja również wypisanie ich na karteczkach samoprzylepnych, przyklejanych na ścianach w często uczęszczanych przez nas pomieszczeniach. Nie możemy również odmówić skuteczności bardziej klasycznym formom nauki języka. Jedną z nich może być odpowiednio dobrany kurs angielskiego, na którym – pod okiem specjalistów – zmobilizujemy się do szybszych postępów w nauce, a nasz angielski w krótkim czasie znacząco się poprawi.