Na co dzień pędzimy, wykonując masę obowiązków. W ferworze codziennego dnia zapominamy często o tym, by czerpać radość z pojedynczych chwil i małych przyjemności. Nawet odpoczynek we własnym mieszkaniu może stać się bardzo relaksujący, jeśli wykażemy się kreatywnością. Zatem zaparzmy sobie kubek gorącej kawy lub herbaty i dowiedzmy się, jak za pomocą małych detalów uprzyjemnić sobie chwile spędzane w swoim mieszkaniu.

Aromatyczne świece

Migoczące światła świec, rozpraszające swój blask w różnych częściach naszego mieszkania, z pewnością wprowadzą do niego ciepły klimat. Te małe drobiazgi mogą nie tylko uprzyjemnić nam domowy odpoczynek swoim widokiem, ale także zapachem. Oczywiście, te najbardziej pachnące świece, często kosztują niemało. Co zatem zrobić, by mniejszym kosztem zapewnić sobie miłą atmosferę w domu? Możemy sięgnąć po niedrogie tealighty – inaczej podgrzewacze – które powkładamy do małych, pustych słoiczków. W ten sposób stworzymy większą ilość światełek. Aby natomiast wprowadzić do wnętrza pożądany zapach, dobrze jest zainwestować w choćby jedną świeczkę lepszej jakości lub zdecydować się na wosk zapachowy. Do jego użycia będzie nam jednak potrzebny specjalny kominek do wosku.

Świece nadają wnętrzu relaksujący klimat

Świece nadają wnętrzu relaksujący klimat (Źródło: pixers.pl)

Jakie tekstylia mogą uprzyjemnić mieszkanie?

Przytulne tekstylia, wytworzone z naturalnych materiałów to elementy, które wprowadzą do wnętrza ciepło i zapewnią komfort jego mieszkańcom. Jak zatem rozdysponować tekstylia w mieszkaniu? W całym domu w różnych miejscach można porozkładać narzuty, koce i poduszki. Niektóre warto przewiesić przez oparcia, inne z kolei rzucić niedbale na łóżko. Część koców i narzut dobrze jest też złożyć w kosteczkę.Poduszki można natomiast poukładać na kanapach i fotelach.

Wełniany koc o grubym splocie

Wełniany koc o grubym splocie (Źródło: dobreprojekty-blog.blogspot.com)

Meble rattanowe

Innym elementem – tym razem bardziej kosztownym – który zapewni w domu kojący zmysły klimat, są plecione meble. Fotele, krzesła lub stoliki wykonane z wikliny bądź rattanu są bardzo naturalne, a tym samym ciepłe. Nie chcąc inwestować zbyt wielu środków w zmiany umeblowania, można pomyśleć o wprowadzeniu do mieszkania drobnych elementów – na przykład koszyków – z wikliny.

Meble rattanowe i wiklinowe są bardzo przytulne

Meble rattanowe i wiklinowe są bardzo przytulne (Źródło: bloglovin.com)

Kubki, filiżanki i imbryki

O zadowoleniu płynącym z picia kawy lub herbaty przede wszystkim decyduje jej gatunek oraz sposób jej parzenia. Jednak ten codzienny rytuał możemy sobie uprzyjemnić, jeśli ulubiony płyn wypijemy z ładnego kubka lub filiżanki, a nalejemy go z gustownego imbryczka.

Kawa lub herbata z gustownej filiżanki smakuje lepiej

Kawa lub herbata z gustownej filiżanki smakuje lepiej (Źródło: birdsoflove.pl)

Czas w domu upłynie nam przyjemniej, jeśli stworzymy w nim ciepły nastrój. Mogą w nam tym pomóc takie elementy, jak: aromatyczne świece, przytulne tekstylia, rattanowe meble oraz ulubiona porcelana.