Jeśli nasze maluchy rozumieją czytane im historie, z pewnością są gotowe, by wyruszyć wraz z nami w literacką podróż do Jeżynowego Grodu. Miejsce to zamieszkuje niecodzienna społeczność. Jaka? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w dzisiejszym poście. Dowiemy się także, jaką treść niesie w sobie książka „W Jeżynowym Grodzie” autorstwa Jill Barklem.

Kto mieszka w Jeżynowym Grodzie?
Okładka książki "W Jeżynowym Grodzie"

Okładka książki „W Jeżynowym Grodzie” (Źródło: maluszkoweinspiracje.pl)

Na świecie mieszkańcy Jeżynowego Grodu zyskali sympatię małych i większych czytelników już ponad trzydzieści lat temu. Jill Barklem stworzyła idylliczny, ciepły i bezpieczny świat myszek. Zwierzątka te żyją w zgodzie z naturą, wykorzystują i cenią sobie wszystko, co rośnie wokół nich. Myszki kochają siebie nawzajem i opiekują się sobą. Umieją się też dobrze bawić. Ich czas mija na wspólnych spotkaniach, wycieczkach i piknikach. Mysia społeczność posługuje się własnym systemem miar, opartym na ogonkach i łapkach, zastępujących znane nam stopy i cale. Miarą wagi są u nich natomiast żołędzie i różne zboża. Do odmierzania czasu posługują się z kolei zegarami słonecznymi, wodnymi i świecowymi.

Opowiadania
Książka zachwyca barwnymi ilustracjami

Książka zachwyca barwnymi ilustracjami (Źródło: paperinkandimagination.wordpress.com)

Książka „W Jeżynowym Grodzie” zawiera w sobie opowiadania uzupełnione oryginalnymi ilustracjami. Historie te dopiero teraz ukazały się w Polsce. Pozycja autorstwa Jill Barklem składa się z opowieści przypadających na każdą z pór roku: wiosną myszki organizują piknik, w lecie bawią się na weselu, jesienią gromadzą zapasy na zimę, a kiedy spada śnieg – organizują Śnieżny Bal. Ponadto w książce „W Jeżynowym Grodzie” znajdują się dodatkowe historie, takie jak: „Tajemnicze schody”, „Wysokie Wzgórze”, „Morska opowieść” i „Dzidziusie Makóweczki”. Niezaprzeczalną wartością książki są piękne, szczegółowe ilustracje, obrazujące jej treść. Trudno określić, co sprawi dzieciom więcej radości, poznawanie przygód myszek czy oglądanie ich na barwnie przedstawionych rysunkach.

Opowiadania Jill Barklem możemy śmiało czytać w zimowe wieczory naszym małym urwisom. Historie mieszkańców Jeżynowego Grodu doskonale nastroją nasze dzieci przed snem. Ukazują one bowiem ciepły i bezpieczny świat, który zachwyca bogactwem przyrody. Czytając pociechom opowiadania o myszkach, nie raz zauważymy, że ich lektura może sprawić przyjemność nam samym.