Do zespołu Platige Films, realizującego produkcję filmów pełnometrażowych oraz seriali, dołączyła Julia Gniadecka. Jako producentka będzie odpowiedzialna za rozwój kontentu międzynarodowego, wykorzystując tym samym wiedzę zdobytą przy największych produkcjach, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W jej portfolio znajduje się m.in. współpraca z Netflixem, Searchlight Pictures czy Paramount Pictures.

Julia Gniadecka swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła już w wieku 18 lat, w Studiu Filmowym Zebra. Dalej realizowała się na planach filmowych m.in. Agnieszki Holland (Pokot), Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu), czy Arkadiusza Jakubika (Prosta historia o morderstwie).

Julia jest jedyną w Polsce absolwentką prestiżowego MFA Peter Stark Producing Program na USC School of Cinematic Arts, uznawanej przez Hollowood Reporter za najlepszą szkołę filmową w Stanach Zjednoczonych. Po niespełna miesiącu po przyjeździe do Stanów rozpoczęła staż w Paramount Pictures, gdzie pracowała m.in. przy dostępnym na Netflixie serialu Alienista. Następnym krokiem była praca w Searchlight Pictures, gdy studio realizowało m.in. Jojo Rabbit, i prowadziło kampanie Oscarowe tytułów Kształt Wody oraz Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

W ostatnich latach Julia pracowała w zespole producenckim Stevena Soderbergha

Ostatnio premierę miał również realizowany z jej udziałem hiszpańskojęzyczny thriller Bezpieczna odległość (2021), wyprodukowany m.in. przez Marka Johnsona (Breaking Bad) i Pablo Larraína (Spencer) dla Netflixa. Z portfolia filmów, przy których pracowała, na swoją premierę czeka też Dog, produkcja MGM, której współreżyserem jest Channing Tatum. Dotychczas Julia pracowała na planach filmowych w kilkunastu krajach, w tym w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, oraz Chile. Do Platige dołącza z aktywną znajomością międzynarodowego rynku – od developmentu po dystrybucję.