Lustra ścienne to elementy wyposażenia, które w swoim domu posiada większość z nas. Są one nie tylko bardzo użyteczne, służąc nam do codziennego przeglądania się, ale także spełniają funkcję ozdobną w pomieszczeniach, w których wiszą. Dobór odpowiednich luster i ich umiejscowienie, może bowiem wpłynąć na indywidualny charakter danego wnętrza, a także sprawić, iż optycznie się ono powiększy i napełni światłem. Kiedy jednak zdecydujemy się już na zakup konkretnego modelu i znajdziemy dla niego właściwe miejsce w wybranym pomieszczeniu, możemy stanąć przed dylematem dotyczącym tego, w jaki sposób powinnyśmy to lustro zamontować. Z dalszej części dzisiejszego wpisu dowiemy się, jak przystąpić do bezpiecznego montażu lustra ściennego, a na koniec zobaczymy kilka propozycji, które mogą nas zainspirować do wyboru modelu, który najlepiej sprawdzi się w naszych wnętrzach.

Sposoby montażu

Zamontowanie lustra nie należy wcale do najłatwiejszych zadań, szczególnie wtedy, gdy decydujemy się je przytwierdzić do ściany, już po położeniu na nią płytek lub innego rodzaju materiału. Niemniej jednak, nawet w takim wypadku możemy poradzić sobie z tym zadaniem. Najprostszym sposobem na przytwierdzenie takiej ozdoby do ściany, jest wykorzystanie specjalnego kleju. Istnieje kilka rodzajów takich produktów: klej rozpuszczalnikowy, sylikonowy i hybrydowy. Wybrany przez nas klej do lustra, powinien zostać nałożony w małych ilościach, za pomocą przeznaczonego do tego pistoletu. Warstwa kleju, którą położymy na tylną stronę lustra, powinna być odpowiednio cienka, by w ten sposób nie utrudniać procesu wiązania kleju, po przytwierdzeniu ozdoby do ściany. Innym sposobem na montaż lustra, jest jego przykręcenie i zawieszenie. Jest to znacznie trudniejsza metoda, niż przyklejanie go na klej, ponieważ to zadanie wymaga od nas większej precyzji. Przy takim przykręcaniu, bardzo użyteczne mogą się okazać haczyki, które będą utrzymywać na sobie cały ciężar lustra.

Wybór lustra

Wybór odpowiedniego modelu lustra, które następnie zostanie przez nas zawieszone na ścianie, powinien być podyktowany naszymi osobistymi upodobaniami, funduszami, jakimi dysponujemy, a także rodzajem i charakterem wnętrza, w którym mamy zamiar je ulokować. Bardzo istotne jest również ustalenie zasadniczej funkcji, jaką lustro będzie spełniało w wybranym pomieszczeniu. Przyjrzyjmy się uważnie poniższym propozycjom i spróbujmy znaleźć wśród nich coś, co mogłybyśmy wybrać do swojego domu.

Poziome lustro w salonie

Źródło: www.dom.pl

Duże lustro

Źródło: www.pinhouse.pl

Lustro odbija wnętrze salonu

Źródło: www.lovingit.pl

Lustro w kamieniu

Źródło: www.lovingit.pl

lazienka_nowoczesny_bialy_szary_9395436

Lustrzana ściana

Źródło: www.homebook.pl

Lustro nad sofą

Źródło: www.bajkowewnetrza.blogspot.com