Maseczki do twarzy nazywane są często pięknem w koncentracie. Potrafią bowiem w szybki sposób odmienić wygląd naszej skóry. Jak znaleźć odpowiednią maskę, by dostarczyć skórze pełną gamę składników aktywnych, indywidualnie dopasowanych do jej potrzeb? Jak często i w jaki sposób nakładać maseczki do twarzy?

Jaką maskę wybrać?

Wybór maski do twarzy uzależniamy przede wszystkim od problemu, z którym chcemy sobie poradzić. W zależności, czy chcemy skórę oczyścić, wyregulować aktywność gruczołów łojowych, nawilżyć, ukoić, poprawić napięcie lub koloryt, wybieramy produkt, którego składniki aktywne odpowiadają na daną potrzebę.Warto mieć zawsze pod ręką maseczkę, która pomoże nam uporać się z naszym głównym pielęgnacyjnym wyzwaniem. Ponadto dobrze jest mieć w zasięgu ręki maskę bankietową – SOS przed wielkim wyjściem – do zniwelowania oznak zmęczenia, wygładzenia i rozświetlenia. I tak: do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej rekomenduje się maski o działaniu oczyszczającym, detoksykującym i równoważącym; natomiast dla osób z cerą suchą i odwodnioną poleca się maski żelowe oraz kremowe; do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej warto z kolei stosować maseczki kremowe o bogatej formule.

Maseczka w płachcie

Maseczka w płachcie (Źródło: womenshealth.pl)

Maseczki – częstotliwość i sposób nakładania

Maski do twarzy dobrze jest stosować kilka razy w tygodniu. Najlepiej jest sięgać po różne preparaty naprzemiennie, by dostarczyć skórze pełną gamę składników aktywnych, indywidualnie dopasowanych do jej potrzeb. Nie należy jedynie zbyt często stosować maseczek oczyszczających, gdyż może to doprowadzić do naruszenia bariery hydrolipidowej skóry, przesuszenia lub podrażnienia. Jak natomiast zwiększyć skuteczność maseczki? Przed nałożeniem warto zrobić pilling, który złuszczy zrogowaciałą warstwę komórek naskórka. Wyjątkiem od tej zasady są maski peel-off, które same w sobie mają działanie złuszczające. W przypadku masek kremowych czy żelowych, w czasie aplikacji możemy wykonać delikatny masaż twarzy, który pobudzi mikrokrążenie skóry, ale także zrelaksuje mięśnie twarzy.

Przed nałożeniem maseczki warto zrobić pilling

Przed nałożeniem maseczki warto zrobić pilling (Źródło: wenus-lifestyle.pl)

Maseczki do twarzy należy dobierać do potrzeb własnej skóry i wykonywać ich aplikację w odpowiedni sposób. Maski do twarzy nakłada się nawet kilka razy w tygodniu. Wyjątkiem są maseczki oczyszczające.