Z pewnością planujesz już zakup nowych elementów garderoby, które odnowią twoją letnią szafę. Wiele ubrań i dodatków, zakupionych przez ciebie w poprzednich sezonach, nie nadaje się już do noszenia. Jedne się zniszczyły, innych nie potrafisz doprać. Są również takie, które już nie leżą na tobie dobrze, bo zmieniła się twoja figura. Ale przyznaj szczerze, że powodem dla którego zakupisz kilka nowych rzeczy, jest  też chęć posiadania w swojej szafie czegoś nowego, modniejszego, co sprawi, że poczujesz się piękna. Powód tego jest oczywisty – jak każda kobieta, potrzebujesz zmian.

Wrzuć na luz i spędź lato w marynarskim stylu

Styl marynarski jest ponadczasowy - Audrey Hepburn

Źródło: www.whowhatwear.com

Co rok wchodzisz w czas wiosenno-letni, mając nadzieję na lepszą figurę, ładniejszą opaleniznę i bardziej zadowalającą cię garderobę, niż ta, którą miałaś w poprzednich sezonach. A co z tego wychodzi? Wychodzi to co zawsze, jesteś niezadowolona ze swojej opalenizny, figury i wiecznie spragniona kolejnych zakupów. Przystopuj i zapamiętaj, że w wakacjach najistotniejszy jest czas, jaki spędzisz ze swoimi najbliższymi, a nie rozmiar czy sukienka, w której to zrobisz. Skup się na tym, co daje ci największą radość,  a szukając nowych stylizacji na lato, zainspiruj się sprawdzonymi i ponadczasowym trendami, których nie powstydziłyby się największe fashionistki. Dzięki temu zakupisz rzeczy, które przez lata będą cieszyć twoje oczy.Styl marynarski to tendencja w modzie, która powraca co lato, za każdym razem w nieco innej odsłonie. Jednak to, co nigdy się nie zmienia – w przypadku stylu marynarskiego – to obecność pasków oraz takich kolorów jak: granat, biel czerń i czerwień.

W jakich paskach będzie ci najlepiej?

Wybierz wzór pasków, w którym poczujesz się najlepiej

Źródło: www.papilot.pl

Styl marynarski, bez pasków, w zasadzie nie istnieje. Wiele kobiet obawia się tego deseniu. Jest tak, ponieważ panuje powszechna opinia, że paski pogrubiają. Ale czy to rzeczywiście prawda? I tak i nie. Wszystko zależy od tego jak owe paski się nosi. Aby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie, poznaj kilka zasad noszenia pasków. Po pierwsze, pamiętaj, iż poziome paski – choć uwielbiane przez większość kobiet – pogrubiają. Dlatego też powinnaś unikać poziomych pasków w strefach, których nie chcesz eksponować. Poziome paski nie są odpowiednie w przypadku szerokich bioder, ale stanowią idealny wybór, gdy twoje piersi nie są duże. Paski pionowe wysmuklają i wydłużają miejsca, na których się znajdują, dlatego jeśli chcesz, aby twoje nogi wyglądały na dłuższe i szczuplejsze, możesz wybrać spodnie w tego rodzaju pasy. Z kolei paski poprzeczne – niezbyt agresywne – są odpowiednie dla osób, które chciałyby odwrócić uwagę od swoich niedoskonałości, bowiem oryginalny układ pasków odciąga od owych mankamentów uwagę. Wniosek jest jeden – styl marynarski jest także dla ciebie – bez względu na typ twojej figury. Musisz po prostu dobrze wykorzystać jego potencjał.

Marynarski total look czy mały pasiasty dodatek?

Marynarski total look

Marynarski total look (Źródło: www.stylio.pl)

 Jeśli pokochałaś styl marynarski, możesz zdecydować się na stylizację, która w pełni będzie nawiązywać do marynistycznej tematyki. Możesz w tym celu wybrać sukienkę w paski, a do niej założyć granatową marynarkę z motywem marynarskiej kotwicy i ze złotymi guzikami oraz czerwone buty lub też zdecydować się na przylegającą bluzeczkę lub sweterek w delikatne paski, które połączysz z białymi, granatowymi bądź czerwonymi rurkami. Dobrym pomysłem może też okazać się kostium kąpielowy w paski biało-czarne lub biało-granatowe. Jednak, jeśli nie chcesz się skusić na marynarski total look, zawsze możesz wykorzystać tylko pewne motywy, zaczerpnięte z tego trendu. Możesz wówczas zdecydować się na torebkę lub apaszkę, które będą nawiązywać do stylu marynarskiego.