Jeśli mamy ochotę na kilka długich zimowych wieczorów, spędzonych w świecie londyńskiej sztuki i przedwojennej hiszpańskiej prowincji, koniecznie zapoznajmy się z dzisiejszym wpisem. Poświęcając bowiem kilka chwil na jego przeczytanie, dowiemy się czegoś więcej o Jessie Burton oraz o jej najnowszej powieści „Muza”. Książka ta zabiera swoich czytelników w niezwykłą podróż do Londynu lat 60 oraz do Hiszpanii stojącej u progu wojny.

Jessie Burton
Jessie Burton

Jessie Burton (Źródło: www.jessieburton.co.uk)

Jessie Burton to brytyjska pisarka, która urodziła się w roku 1982. Autorka studiowała na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz w Central School of Speech and Drama. Następnie pracowała w charakterze aktorki i sekretarki w City. Jako pisarka Jessie Burton zadebiutowała w roku 2013, wydając książkę „Miniaturzystka”. Pozycja ta ukazała się w ponad trzydziestu językach i bardzo szybko została okrzyknięta wyjątkowym i hipnotyzującym bestsellerem. Burton – mieszkająca w Londynie – wydała także swoją drugą powieść „Muza”. Choć lektura ta ukazała się w roku 2016, już zdążyła spotkać się z pozytywnym odbiorem czytelników.

Muza – fabuła
Okładka książki "Muza"

Okładka książki „Muza” (Źródło: www.wydawnictwoliterackie.pl)

Bohaterką powieści „Muza” jest Odelle Bastien, ciemnoskóra imigrantka z Trynidadu, która rozpoczyna pracę w prestiżowej galerii sztuki w Londynie. Wkrótce po przekroczeniu progu nowego miejsca pracy, całe życie Odelle ulega zmianie. Poznaje ona swoją przełożoną – elegancką i tajemniczą Marjorie Quick oraz zaznajamia się z nietypowym obrazem, który trafia do galerii, za sprawą pewnego mężczyzny. Czy dzieło to stanowi klucz do zagadki sięgającej lat 30? Jak obraz ten wiąże się z hiszpańską rezydencją, wybitnie uzdolnioną córką słynnego marszanda oraz artystą o rewolucyjnych poglądach? Odpowiedzi na te pytania poznamy, sięgając po najnowszą książkę Jessie Burton.

Jessie Burton to autorka, która zdobyła wielką popularność, tuż po wydaniu swojej debiutanckiej powieści „Miniaturzystka”. „Muza” – druga książka tej brytyjskiej pisarki – również zapowiada się na bardzo interesującą pozycję, opowiada ona bowiem historię pełną intrygujących wątków. W związku z tym, nie pozostaje nam nic innego, jak sięgnąć po tę powieść w najbliższym czasie i poświecić kilka wieczorów na zatopienie się w jej lekturze.