Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Co roku o tej porze w modzie i makijażu zaczynają królować określone barwy. Aby poczuć wiosnę, zanim rozkwitną pąki drzew, warto otoczyć się jej odcieniami. Jakie kolory będą zatem modne w tym sezonie i skąd o tym wiemy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w dzisiejszym poście.

Pantone Instytute
Pantone Institute specjalizuje się w identyfikacji kolorów

Pantone Institute specjalizuje się w identyfikacji kolorów (Źródło: www.i-d.vice.com)

Trendy kolorystyczne na każdy sezon wyznacza legendarna firma – specjalizująca się  w identyfikacji barw – o nazwie Pantone Institute. Co o niej wiemy? Korporacja ta posiada siedzibę w Carlstadt w stanie New Jersey. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Pantone została założona w roku 1962 przez Lawrence’a Herberta. Jej przedstawiciele śledzą trendy na największych pokazach mody oraz w innych dziedzinach życia. W ten sposób tworzona zostaje przez nich paleta Pantone, która – ich zdaniem – będzie dominowała w świecie sztuki, mody i designu w kolejnych miesiącach. Jakie zatem barwy – według Pantone Institute – będą najmodniejsze w najbliższym sezonie?

Kolory wiosny
Wiosną 2017 modne będą pomadki w kolorze fuksji

Wiosną 2017 modne będą pomadki w kolorze fuksji (Źródło: www.snobka.pl)

Tegorocznej wiosny najbardziej popularne barwy stworzą prawdziwą mieszankę świeżości i witalności. Wśród nich pojawią się: klasyczne błękity, kobalty, soczyste zielenie, cytryny, oranże i fuksje. Zanim jednak te energetyczne kolory na stałe rozgoszczą się w naszym otoczeniu, początek wiosny będzie należał do jasnego słodkiego różu i jasnego – nie jaskrawego – zielonego. A jak będzie wyglądała w tym sezonie modna paleta makijażowa? Wśród cieni najbardziej popularne okażą się: jasne róże, błękity, beże i oranże. Usta będziemy malować natomiast pomadką w kolorze fuksji lub jasnego różu. Hitem staną się również kredki do oczu w barwach: kobaltowych, zielonych i różowych.

Każdy sezon niesie ze sobą nowe trendy kolorystyczne. Nie inaczej stanie się także tej wiosny. Według Pantone Institute – firmy zajmującej się w identyfikacją kolorów – w tym sezonie najmodniejsze okażą się błękity, kobalty, zielenie, cytryny, oranże, fuksje, beże i jasne róże. W makijażu królować będą natomiast różowe, błękitne, beżowe i oranżowe cienie; jasnoróżowe lub fuksjowe pomadki oraz kobaltowe, zielone i różowe kredki do oczu.