Nadejście jesieni, a wraz z nią niesprzyjających warunków pogodowych, wcale nie oznacza, że mamy zaprzestać dbania o siebie i o swoje dłonie. Projektanci i styliści – na sezon jesienno-zimowy – przygotowali dla nas wiele inspirujących propozycji, na to, jak modnie pomalować swoje paznokcie. Jakie zatem lakiery będą według nich prawdziwym hitem w najbliższych miesiącach?

Lakiery w ciemnej kolorystyce

W tym sezonie na naszych paznokciach bezsprzecznie będzie królowała czerń, zarówno w wersji klasycznej, jak i perłowej oraz matowej.

Czerń będzie najmodniejszym kolorem tego sezonu

Czerń będzie najmodniejszym kolorem tego sezonu (Źródło: www.elle.pl)

Do łask powrócą także inne ciemne lakiery, między innymi wszelkie odcienie niebieskiego, z granatem na czele.

Tej jesieni na naszych paznokciach zagości kolor granatowy

Tej jesieni na naszych paznokciach zagości kolor granatowy (Źródło: www.zszywka.pl)

Będą one doskonale współgrały z naszą słowiańską karnacją, niwelując jej lekko różowy odcień. Jesienią i zimą bardzo modne okażą się również szarości, miedziane i czekoladowe brązy oraz kolor bordowy z lekką domieszką brązu.

Modny połysk

Projektanci proponują nam, abyśmy jesienną nudę rozświetliły futurystycznym blaskiem na naszych paznokciach. W najbliższych miesiącach bardzo modne – w kwestii manicure – staną się zatem metaliczne wykończenia (najlepiej z efektem lustrzanego odbicia), barwy złota, srebra oraz brokaty, które należy łączyć z ciemnymi odcieniami szarości, granatu, brązu, butelkowej zieleni i kolorem bordowym.

Kolor złoty to jeden z hitów jesienno-zimowego manicure

Kolor złoty na paznokciach to jeden z hitów jesienno-zimowego manicure (Źródło: www.elle.pl)

Ciemne kolory lakierów możemy rozświetlić brokatowym połyskiem

Ciemne kolory lakierów możemy rozświetlić brokatowym połyskiem (Źródło: www.elle.pl)

Projektanci i styliści proponują nam, abyśmy w trwającym sezonie jesienno – zimowym postawiły na ciemne kolory lakierów do paznokci, w tym: czerń, bordo, odcienie niebieskiego, szarości i brązy. Ważnym elementem naszego manicure powinien być także połysk, dlatego też barwy te możemy dodatkowo zdobić mieniącymi się brokatami. Te śmiałe propozycje wcale nie oznaczają, iż jako zwolenniczki klasyki, nie będziemy mogły wśród jesiennych trendów znaleźć czegoś dla siebie. W modzie nadal pozostają bowiem odcienie czerwieni (ciepła malina, wiśnia, czerwone wino, karminowy, burgund) kolory cieliste i brudny róż, które możemy wzbogacać o subtelny połysk.