Choć zima nie sprzyja naszym włosom, w trakcie chłodnych miesięcy – tak jak podczas całego roku – chcemy cieszyć się pięknymi i zadbanymi fryzurami, które ozdobią nasze wieczorowe stylizacje. Jak zatem sprawić, by nasze włosy prezentowały się zdrowo i jakie upięcia będą najmodniejsze w tym sezonie?

Zdrowy połysk
Włosy powinny być przede wszystkim zdrowe i błyszczące

Włosy powinny być przede wszystkim zdrowe i błyszczące (Źródło: www.elle.pl)

Nawet najbardziej misterne upięcia nie będą prezentowały się odpowiednio, jeśli nasze włosy pozostaną szorstkie i matowe. Dlatego też, już podczas ich mycia powinnyśmy zadbać o to, by nabrały zdrowego blasku. Pomogą nam w tym szampony i odżywki z kolagenem, biotyną lub kreatyną, uzupełniające ubytki we włosach oraz dodające im objętości i połysku. Warto w tym celu sięgnąć również po olejek z japońskiej kamelii, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9 (rewitalizujące włosy), witaminy A, B i E oraz olejek arabski (będący źródłem witaminy E, beta-karotenu i biotyny).

Modne upięcia: warkocze, koczki i podwójna objętość
Warkocze okażą się hitem tego sezonu

Warkocze okażą się hitem tego sezonu (Źródło: www.elle.pl)

Kiedy nasze włosy będą prezentować się zdrowo, możemy przystąpić do ich upięcia. Hitem tego sezonu okażą się romantyczne warkocze, zaplatane lekko na bok. Możemy także pokusić się o wykonanie tradycyjnego koka, wyciągnięcie z niego kilku pasm i uplecenie z nich warkoczyków. Zgodnie z propozycjami stylistów, tej zimy wszelkiego rodzaju koki powinny wyglądać tak, jakby lekko potargał je wiatr. Wyjątkiem w tym względzie będą kitki, przy których włosy muszą być wygładzone i nabłyszczone. Innym znaczącym trendem zimowego sezonu okażą się fryzury o podwójnej objętości, takie jak subtelne fale i gęste loki. W celu uzyskania odpowiedniego efektu – przed stworzeniem fryzury – w wilgotne włosy powinnyśmy wmasować piankę dodającą objętości.

Zimą nie łatwo jest zadbać o zdrowe i piękne włosy. Jeśli jednak zastosujemy kilka sprawdzonych trików, takich jak użycie: szamponów i odżywek z biotyną, kreatyną, kolagenem, olejku z japońskiej kamelii, witamin A, B i E oraz olejku arabskiego, sprawimy, że nasze fryzury będą prezentowały się doskonale. Tak przygotowane włosy okażą się gotowe na wykonanie na nich najmodniejszych w tym sezonie upięć, takich jak: romantyczne warkocze, niesforne koczki i gładkie kitki.