Jeśli jesteś mamą kilkorga dzieci, przewiezienie całej rodziny w samochodzie, możesz uznawać za naprawdę spore wyzwanie. Jest to szczególnie trudne, gdy taka podróż odbywa się w ramach dłuższego wyjazdu. W takiej sytuacji potrzebne jest bowiem zabranie dużej ilości bagażu, który przyda się podczas wyprawy i pobytu w nowym miejscu. Jeśli posiadasz małe dzieci, musisz w swoim aucie wygospodarować również dodatkowe miejsce na foteliki dla każdego z nich. Czy  zatem w obliczu tego typu trudności – posiadanie przez ciebie dużej rodziny – wyklucza możliwość podróżowania z dziećmi samochodem? Z tego artykułu dowiesz się o możliwościach jakie oferuje dużym rodzinom samochód 7-osobowy.

Kiedy potrzebujesz dużego samochodu…

Nawet rodzina z dwójką dzieci może potrzebować większego samochodu

Źródło: www.moto.pl

Jak już zostało wspomniane, rodziny wielodzietne do podróżowania, potrzebują większego samochodu. Niemniej jednak zdarza się, iż duży samochód może być przydatny także dla rodzin z dwójką dzieci. W wielu przypadkach, trudno bowiem wygospodarować miejsce na tylnym siedzeniu dla dwóch masywnych dziecięcych fotelików oraz dla ich opiekuna, w taki sposób, by jazda samochodem była dla wszystkich pasażerów komfortowa. Co więcej, w sytuacji, gdy konieczne okaże się przetransportowanie pojazdem jeszcze jednego pasażera lub bagażu podróżnego, dodatkowe miejsca w samochodzie pozwolą ci jechać z rodziną, w naprawdę przyzwoitych warunkach.

Wnętrze siedmioosobowego auta

Źródło: www. autopolki.pl

Samochody 7-osobowe

Kiedyś – na naszym rodzimym rynku motoryzacyjnym – opcja posiadania siedmiu foteli w pojeździe, była dostępna tylko w pełnowymiarowych vanach bądź też w przypadku aut terenowych. Zakup tego typu pojazdów nie był najlepszym rozwiązaniem dla rodzin, ponieważ wiązał się on z poniesieniem naprawdę wysokich kosztów. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest naprawdę wiele modeli kompaktowych samochodów w wersji 7-osobowej. Oferta tego typu pojazdów jest naprawdę szeroka. Na rynku rodzajów nadwozia w takich autach jest bardzo wiele. Za nowy samochód 7- osobowy możesz zapłacić zarówno kilkadziesiąt jak i kilkaset złotych. Niektóre spośród samochodów 7-osobowych są wyposażone w siedem foteli w standardzie, w innych za dodatkowe dwa miejsca, trzeba uiścić dopłatę. Pamiętaj, iż niekiedy rozłożenie dodatkowych siedzeń w tego typu samochodach może się przyczynić do zabrania części przestrzeni, przeznaczonej na bagażnik. Posiadając dużą rodzinę i zabierając sporą ilość bagażu, warto w takim wypadku rozważyć możliwość przewiezienia części swoich rzeczy w boksie dachowym.