Dodatki do włosów to doskonały sposób na szybką odmianę fryzury. Są twarzowe i robią pozytywne wrażenie, odwracając uwagę od jej mankamentów. Jakie ozdoby do włosów wybrać dla siebie, jak i kiedy je nosić? Na te pytania odpowiedzi udzieli nam dzisiejszy wpis.

Turbany i chusty

Elegancki retro turban z błyszczącego materiału możemy założyć na wieczorne wyjścia. Wzorzyste chusty sprawdzą się natomiast w roli okrycia głowy na plaży i w codziennych stylizacjach, którym nadadzą charakteru boho. Gotowe czapki-turbany dostępne są w sprzedaży. Ich nietuzinkowy styl podkreśli błyszcząca broszka. Mamy także możliwość samodzielnego zawiązania turbanu na głowie, przy użyciu odpowiednio dużej chusty. Decydując się na ten rodzaj ozdoby do włosów, nie warto zapominać o uprzednim spięciu kosmyków wsuwkami, aby nie wystawały spod nakrycia głowy. Równie dobrze wyglądają chusty udające turbany, zawiązane na głowie na kokardę.

Ozdoby do włosów – spinki i opaski

Spinki to dodatki, które możemy nosić na każdą okazję i w każdej sytuacji. Pomogą one stworzyć proste uczesanie do pracy, dodadzą błysku eleganckiej fryzurze i posłużą do rozmaitych eksperymentów z włosami. Te przypominające dekoracyjne broszki świetnie sprawdzą się do zebrania na bok eleganckich retro fal. Inne w znakomity sposób okiełznają niesforną grzywkę. Z kolei małe ozdobne modele – na przykład z perełkami – posłużą jako dodatek do gładko uczesanych prostych włosów. Innym rodzajem ozdób są opaski. Są one twarzowe, dodają dziewczęcego uroku, trzymają włosy w ryzach, a ich założenie trwa chwilkę. Świetnie odwracają uwagę od odrostów. Podobnie jak spinki, można je nosić od świtu do nocy.

Opaski do włosów

Opaski do włosów (Źródło: estyl.pl)

Biżuteria do włosów oraz fascynatory

Łańcuszki, diademy, dekoracyjne grzebyki czy jubilerskie opaski-skrzydełka najlepiej wyglądają na prostych uczesaniach, które nie będą z nimi konkurowały. Takie ozdoby doskonale skomponują się z fryzurami na specjalne okazje. W podobnych okolicznościach – na przykład na wesele – można założyć fascynator w postaci strojnej opaski, pióropusza, toczka czy woalki.

Fascynator z woalką

Fascynator z woalką (Źródło: exposeakcesoria.pl)

Ozdoby do włosów mogą w jednej chwili odmienić nudną fryzurę. Do wyboru mamy: turbany, chusty, spinki, opaski, biżuterię oraz fascynatory. Warto wykorzystywać je do ozdabiania włosów na specjalne i codzienne okazje.