Prawidłowe nawodnienie organizmu człowieka jest niezwykle istotne zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Z tego powodu zawsze warto mieć przy sobie coś do picia. Obecnie jednak nie trzeba już kupować wody butelkowanej, ponieważ istnieje wiele jej alternatyw, które są znacznie korzystniejsze nie tylko dla naszego portfela, ale również środowiska. Dlaczego warto zacząć używać butelki filtrujące lub dzbanka z filtrem? Podpowiadamy. 

Czym jest filtrowanie wody?

Osoby, które piją wodę butelkowaną, powinny zastanowić się nad filtrowaniem wody wodociągowej dostępnej w domu. Taki proces polega na usunięciu z niej wszelkich niepożądanych zanieczyszczeń takich jak chlor, a także fragmentów struktury rur czy piasku. Metoda ta pozwala na otrzymanie wody wolnej od zanieczyszczeń, której smak, zapach a czasem nawet barwa bardzo korzystnie się zmienia. Wśród najpopularniejszych metod jej uzdatniania wymienia się dzbanki z filtrem, butelki filtrujące, a także baterie do kranu.

Dzbanek filtrujący — jak działa i dlaczego warto w niego zainwestować?

Dzbanek filtrujący to naczynie, które wygląda podobnie jak ten tradycyjny, jednak posiada specjalny wymienny filtr uzdatniający wodę. Jest to jedna z najprostszych metod jej filtrowania. Wystarczy uzupełnić górny pojemnik cieczą prosto z kranu, a następnie dzięki sile grawitacji będzie ona przesiąkała przez filtr.

Jego zadaniem jest usunięcie z niej wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i fizycznych. W efekcie tego ciecz pozbawiona jest między innymi soli wapnia i magnezu, które odpowiadają za tworzenie się kamienia w czajnikach i innych urządzeniach.

Wodę przefiltrowaną przy pomocy tego sprzętu można przelać do butelki wielokrotnego użytku i zabrać ją ze sobą na przykład do pracy, ale również wykorzystywać ją do przygotowywania ciepłych napoi, takich jak kawa czy herbata, dzięki czemu w ekspresie lub czajniku nie będzie tworzył się nieestetyczny osad z kamienia. Można ją wykorzystać również do gotowania. Wiele osób odczuwa znaczną różnicę w smaku w porównaniu do wody prosto z kranu.

Butelka filtrująca — jak działa i dlaczego warto w nią zainwestować?

Butelka filtrująca działa na takiej samej zasadzie jak dzbanek. Wystarczy napełnić ją przed wyjściem na siłownię lub do pracy. Posiada filtr, dzięki któremu usuwa z cieczy wszelkie zanieczyszczenia. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które do tej pory kupowały wodę butelkowaną.

Dzięki temu, że produkt ten jest wielokrotnego użytku, pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, a dodatkowo jest przyjazny dla środowiska, ponieważ dzięki niemu nie produkujemy zbędnego plastiku. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które zawsze muszą mieć pod ręką czystą wodę.