Nie da się ukryć, że już za parę tygodni, nasze pociechy powrócą do szkolnych ławek. Najlepszy okres w roku- okres wakacji niestety dobiega już końca, a to z kolei oznacza, że trzeba rozpocząć przygotowania do nowego roku szkolnego. Oczywiście maluchy nie do końca się tym przejmują, jednak przed rodzicami w tym momencie pojawia się wyjątkowo trudne zadanie. Mianowicie trzeba rozpocząć kompletowanie wyprawki szkolnej i wyposażanie pociechy w najważniejsze akcesoria. Zwykle to piórniki szkolne i ich odpowiedni wybór sprawia najwięcej problemów. Jak więc można wybrać idealny model dla naszego ucznia?

Piórniki szkolne w typie worków

Jednym z najpopularniejszych rodzajów piórników szkolnych są te, które swoim kształtem przypominają podłużne worki. Można je nieco porównać do damskiej kosmetyczki. Takie piórniki szkolne cechują się przede wszystkim niską wagą. Są one leciutkie i z całą pewnością nie obciążą dodatkowo plecaka i pleców naszego dziecka. Jednocześnie można uwzględnić także i to, że w takim piórniku dość ciężko będzie zachować porządek. Wynika to z faktu, że wszystkie przedmioty w jego wnętrzu zostają wrzucone „luzem”. Maluch więc nie będzie mógł perfekcyjnie zapanować nad wszelkimi długopisami i mazakami. Niemniej jednak niewątpliwą zaletą takich piórników szkolnych jest fakt, że bardzo łatwo można je uprać w pralce.

Piórniki szkolne segmentowe

Kolejnym rodzajem piórników szkolnych są te, które oferują budowę segmentową. Są to piórniki szkolne o znacznie większej wadze i oczywiście bardziej skomplikowanej budowie. Zwykle składają się z dwóch, a nawet trzech „półeczek”, które wyposażone są w dodatkowe gumki oraz kieszonki. Takie piórniki szkolne pozwalają zachować wręcz idealny porządek we wnętrzu i gwarantują miejsce na każdy ołówek i długopis. Niemniej jednak jak zostało to już wspomniane, takie piórniki są o wiele większe i także dość ciężkie, co może przyczynić się do obciążenia plecaka naszej pociechy.

Design piórników szkolnych

Na samym końcu rodzice wybierając piórniki szkolne muszą zwrócić uwagę na design i kolor wybranego modelu. Oczywiście to nasza pociecha będzie z takiego piórnika korzystać, więc najlepiej zadbać o to, by ona sama mogła sobie swój piórnik szkolny wybrać. W tym wypadku rodzice nie powinni zbytnio ingerować. To nasz uczeń musi samodzielnie wybrać design swojego piórnika, tak by mógł on się nim pochwalić przed rówieśnikami. Niemniej jednak z tym nie powinno być większego problemu, gdyż piórniki szkolne oferują niezwykle szerokie możliwości wyboru.