Wyposażenie zwłaszcza przydomowego placu zabaw jest bardzo istotne. Motywacja i przyzwyczajenie naszych dzieci od najmłodszych lat do sportowego, rekreacyjnego stylu życia, jako przyjemnej rozrywki pozytywnie wpłynie na ich aktywność fizyczną w przyszłości. Wszyscy wiemy, jak ważne dla organizmu jest utrzymanie zdrowej kondycji przez całe życie, dlatego warto pomyśleć o dobrej zachęcie maluchów już na początku przygody ze sportem.

Odpowiednie wyposażenie

Budując przydomowy plac zabaw, warto wziąć pod uwagę nie tylko wiek, ale też ilość dzieci, które będą bawić się na placu. Warto zainwestować też w odpowiednią ilość sprzętu zabawowego tak, aby każdy mały domownik, mógł bez konfliktu z innym, wyszaleć się na wybranej atrakcji. Oczywiście wyposażenie musi być dostosowane do wieku użytkowników placu. Dzieci uwielbiają również konstrukcje tematyczne, różnej wielkości statki, domki na drzewie, czy liny wspinaczkowe, które stają się największą atrakcją. Przy wszystkich tradycyjnych zjeżdżalniach, drabinkach i huśtawkach, coraz bardziej popularne stają się huśtawki typu bocianie gniazdo, które cieszą się uznaniem użytkowników w każdym wieku. Wspólnym mianownikiem dla tych atrakcji powinna być nawierzchnia bezpieczna, która nie tylko podkreśli estetykę projektu ale też podniesie komfort użytkowania.

Ciekawostki dla małych i dużych

Infrastruktura placu zabaw powinna być przyjazna zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy chętnie spotykają się, gdy ich podopieczni oddają się beztroskiej zabawie. Dlatego warto postawić na placu zabaw ławeczki ogrodowe i stoliczek, wszystko w niewielkim oddaleniu tak, aby pozwalało na swobodną obserwację interesującej nas przestrzeni. Ważnym elementem w kwestii bezpieczeństwa będzie też bezpieczna nawierzchnia. To ona ma ochronić dzieci przez poważną kontuzją, czy wstrząśnieniem po upadku z huśtawki, czy ścianki wspinaczkowej. Nawierzchnie te są też antypoślizgowe, wodoprzepuszczalne i samogasnące, pozostają przy tym odporne na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możemy na ich powierzchni postawić każde, nawet najcięższe wyposażenie placu zabaw.

Atrakcyjna estetyka

Szeroka oferta kolorystyczna w jakiej występują gumowe nawierzchnie bezpieczne pozwala na dopasowanie jej do istniejącej już infrastruktury oraz zaprojektowanie każdego kształtu i grafiki. Firma ELS Poland oferuje również elementy sensoryczne, które stanowią atrakcyjne uzupełnienie każdego placu zabaw oraz .kompletne zestawy edukacyjne podłogowych płyt gumowych takich jak gra w klasy, zestaw cyfr, gry planszowe, szachownica czy litery alfabetu. Na powierzchnię płyt możemy też nanieść właściwie każdy wcześniej wybrany i przygotowany odpowiednio projekt graficzny np. zawierający imiona małych użytkowników, czy motto mające zachęcać do beztroskiej zabawy i korzystania z atrakcji.