Czy warto wynajmować projektanta wnętrz lub przestrzeni? To pytanie zadawał sobie chyba każdy, kto miał za zadanie wykończyć dom albo zaaranżować swój ogród. Z jednej strony można wyjść z założenia, że przecież wszystko opracujemy sami i nie ma potrzeby płacenia dodatkowych pieniędzy za taką usługę. Jednak gdy się temu przyjrzeć – temat nie jest wcale taki prosty!

Samodzielne projektowanie domu to przede wszystkim czas. Mnóstwo czasu. Dosłownie każdy centymetr przestrzeni musimy przemyśleć. Wybór konkretnych aranżacji to także odpowiedzialność. Przykładowo – jeżeli zadecydujesz że w tym kącie postawisz szafkę, to tak łatwo już jej nie usuniesz. A nawet gdyby podjąć taką decyzję, to są to kolejne koszty.

pomalowany budynek

A Internet?

Niby w Sieci można znaleźć całe mnóstwo inspiracji na temat tego jak wykończyć dom. Ba – są tam nawet gotowe projekty! Kłopot jednak w tym, że o ile faktycznie można tego użyć jako źródła pomysłów na wykończenie własnego miejsca zamieszkania, to dochodzi jeszcze kwestia dopasowania danej aranżacji do potrzeb danego wnętrza.

Oszczędzanie na siłę wychodzi drogo


Usługi dobrego projektanta tanie nie są. Zresztą – praktycznie każdy designer weźmie za swoje działania te kilkaset złotych – co najmniej! Tyle tylko, że osoba która dla nas to zrobi ma za sobą setki realizacji tego rodzaju. Dla Ciebie jest to pewnie pierwsza, no może druga czy trzecia akcja tego typu. Masz pewność, że zdołasz wszystko dopasować?

Owszem, na upartego można samodzielnie zaprojektować wnętrze domu. Ostatecznie, nasi rodzice czy dziadkowie zdecydowanie nie korzystali z usług architektów wnętrz i “jakoś żyli”. 

Ale właśnie. Słowo-klucz, czyli “jakoś”. Skoro zależy nam na nieustannej poprawie warunków naszego życia oraz postępie no to chyba warto zdecydować się na trochę lepszą jakość, prawda? Tym bardziej, że aranżacja przestrzeni w której żyjemy i wypoczywamy ma bezpośredni wpływ również na nasze samopoczucie. Naprawdę – czasem warto poświęcić te kilkaset złotych i oszczędzić mnóstwo czasu, a przy tym także nerwów, zawierzając projekt fachowcowi.

lada w kawiarni