Styl Hampton swoją nazwę zawdzięcza nadmorskim miejscowościom East Hampton oraz Southampton, położonym na Long Island, dwie godziny jazdy od Nowego Jorku. Wnętrza w tym stylu łączą w sobie cechy luksusowego, a zarazem spokojnego kurortu. W jaki sposób ta estetyka wniknęła do Polski? Styl wakacyjnej miejscowości upowszechnił się w Polsce za sprawą filmu „Lepiej późno niż później” z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. Czym wyróżnia się sposób urządzania wnętrz w ten sposób?

Styl Hampton – cechy charakterystyczne

Wnętrza w stylu Hampton zwykle łączą w sobie dwie konwencje: atmosferę luksusowego apartamentu wypełnionego pięknymi przedmiotami oraz klimat domku na plaży, po którym można chodzić boso. Dlatego też pomieszczenia inspirowane tym sposobem urządzania wnętrz są eleganckie, a także bardzo przytulne, spokojne i wyciszające. Kolorystyka tych przestrzeni to głównie biele w towarzystwie różnych odcieni błękitów. W pomieszczeniach w stylu Hampton pojawiają się również różne tonacje beżu, ecru, brązu, szarości i srebra.

Biele i błękity we wnętrzu w stylu Hampton

Biele i błękity we wnętrzu w stylu Hampton (Źródło: dobrzemieszkaj.pl)

Typowe elementy

Typowe wyposażenie wnętrza w stylu Hampton wyróżnia się obszerną, miękką kanapą z dużą ilością ozdobnych poduszek, pikowanymi fotelami oraz pufami, lampami z dużymi, jasnymi abażurami oraz przestronnymi oknami z długimi zasłonami z lekkich tkanin. Styl Hampton kocha także wiklinę, fantazyjne wzory, drewno w ciemnych kolorach oraz świeże kwiaty w wazonach.

Wygodna kanapa z dużą ilością poduszek

Wygodna kanapa z dużą ilością poduszek (Źródło: dom.wp.pl)

Długie, lekkie zasłony okienne

Długie, lekkie zasłony okienne (Źródło: kmwewnetrzu.pl)

Styl Hampton wyróżnia się przestronnymi oknami (Źródło: homesquare.pl)

Styl Hampton wyróżnia się przestronnymi oknami (Źródło: homesquare.pl)

Styl Hampton to estetyka bardzo luksusowa i przytulna. Choć umeblowanie całego domu w tym stylu jest niezwykle kosztowne, równie dobrze można przemycić do swoich wnętrz tylko niektóre cechy tej stylistyki.