Suchy kaszel u dziecka to zjawisko, z którym najczęściej można spotkać się właśnie teraz czyli w okresie wzmożonych infekcji. Podpowiadamy, jak ulżyć malcowi w jego dolegliwości.

Suchy kaszel czyli jaki?

Pokasłujące dziecko to zwiastun rozwijającej się infekcji w układzie oddechowym. Dla rodzica oznacza to jedno – szybka reakcja, aby powstrzymać jej dalszy postęp. Zanim jednak zaczniemy działać, musimy określić czy jest to kaszel suchy czy mokry. To ważne, gdyż od tego zależy nasza skuteczność. Czym zatem charakteryzuje się suchy kaszel u dziecka? Ten typ kaszlu rozpoznamy po:

  • braku odkrztuszania wydzieliny;
  • utrudnionym oddychaniu;
  • nasilonych atakach w nocy;
  • krótkich, pojedynczych, duszących kaszlnięciach.

Domowe metody

Chore dziecko to przykry widok dla rodzica, dlatego warto przyspieszyć jego powrót do zdrowia stosując domowe metody.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o nawilżanie powietrza w pomieszczeniach, gdzie przebywa dziecko. Należy też często wietrzyć takie wnętrza. Ponadto musimy też zwiększyć ilość podawanych maluchowi napojów. Najbardziej sprawdzą się w tym wypadku herbatki ziołowe z dodatkiem niewielkiej ilości miodu, który dodatkowo wspomaga proces leczenia, gdyż działa bakteriobójczo.

Fachowe wsparcie z apteki

Suchy kaszel u dziecka to sygnał infekcji, warto zanim rozpoczniemy leczenie na własną rękę udać się z maluchem do lekarza.

Domowe metody mogą złagodzić uciążliwe objawy suchego kaszlu. Aby go skutecznie wyleczyć warto udać się po fachowe wsparcie z apteki. Najlepszy lek na suchy kaszel to syrop Supremin. Jest to lek w postaci zawiesiny doustnej o działaniu hamującym odruch kaszlu. Syrop powoduje zmniejszenie ataków kaszlu oraz osłabia jego siłę. Ponadto lek ułatwia oddychanie, gdyż delikatnie rozszerza oskrzela. Sporą zaletą tego preparatu stanowi fakt, iż nie zawiera cukru, dzięki czemu jest rzeczywiście skuteczny. Ponadto Supremin syrop nie powoduje nadmiernej senności, ani nie uzależnia.

Uwaga!
Supremin syrop na kaszel suchy to lek, co jest jednoznaczne z koniecznością wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Tym bardziej, że preparat może wykazywać reakcje alergiczne.