Przetłuszczające się włosy to zmora wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tłuste kosmyki nie prezentują się estetycznie pod względem wizualnym, przez co mogą być przyczyną obniżonego poczucia własnej atrakcyjności. Na szczęście, z pomocą mogą przyjść starannie dobrane kosmetyki, a przede wszystkim szampony. Aby jednak można było skutecznie zwalczyć problem, należy starannie je wybrać i stosować systematycznie.

Jakich składników poszukiwać w szamponie do włosów, które się przetłuszczają?

Aby szampony do włosów przetłuszczających się mogły wykazywać skuteczne działanie, muszą bazować na starannie skomponowanych składnikach aktywnych. Doskonale, gdyby dodatkowo były pochodzenia naturalnego. Wśród godnych polecenia składników, które powinny znaleźć się w składzie wymienić można:

  • ekstrakt z mydlnicy lekarskiej,
  • ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej,
  • wyciąg ze skrzypu polnego,
  • olejek rycynowy,
  • olejek łopianowy.

Dzięki zawartości wymienionych wyżej składników szampon do włosów przetłuszczających się będzie charakteryzował się wszechstronnymi właściwościami. Mowa tu o działaniu przeciwzapalnym, ale również przeciwbakteryjnym i regulującym pracę gruczołów łojowych. Poza tym wiele z wymienionych substancji wzmacnia cebulki włosowe. Można zatem liczyć na to, że włosy staną się wyraźnie silniejsze i zdrowsze. To doskonała wiadomość dla osób, które narzekają na ich nadmierne wypadanie. Jak wiadomo, w przypadku nadmiernego przetłuszczania się skalpu, o wypadanie kosmyków nietrudno. Marka Klorane oferuje naturalne produkty, które w zaledwie krokach przywrócą siłę i witalność osłabionym włosom.

Jak stosować szampon do włosów przetłuszczających się?

Aby szampony do włosów przetłuszczających się miały szansę skutecznie zadziałać, muszą być stosowane w odpowiedni sposób. Warto zatem przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu konkretnego kosmetyku. Równie ważna jest oczywiście systematyczność. Regularne mycie włosów odpowiednio dobranym szamponem z dużym prawdopodobieństwem przyniesie satysfakcjonujące efekty. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że będzie trzeba na nie cierpliwie poczekać. Z pewnością będą one zauważalne od razu. Po kilku tygodniach kondycja skalpu i włosów powinna znacząco się poprawić.

Co jeszcze może pomóc kosmykom, które nadmiernie się przetłuszczają?

Włosy nadmiernie przetłuszczające się nie potrzebują jedynie szamponu. Aby utrzymać je w dobrej kondycji, trzeba również stosować odpowiednie odżywki. Ich konsystencja powinna być przede wszystkim lekka. W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego obciążenia włosów. To zaś może skutkować jeszcze większym problemem związanym z ich przetłuszczaniem się. Warto zatem poszukiwać w drogeriach odżywek dedykowanych włosom z nadmiarem sebum. Poza tym, warto rozważyć stosowanie specjalnych wcierek. Wbrew pozorom, tego rodzaju kosmetyki mają za zadanie nie tylko wzmacniać cebulki włosów i zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu. Dzięki wcierkom bazującym na naturalnych składnikach aktywnych można także regulować pracę gruczołów łojowych.

To zaś sprawi, że włosy nie będą się nadmiernie przetłuszczać czy wysuszać. Kluczem do sukcesu jest jednak ich codzienne stosowanie. Należy jak najstaranniej wmasować je w skalp na przynajmniej kilka godzin przed myciem. Osoby, które mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów i skóry głowy powinny dążyć do tego, aby ograniczyć ich codzienne mycie. Zdecydowanie lepszą opcją będzie stosowanie szamponu co dwa dni. Warto także przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować z niej wszelkie słone i słodkie przekąski. Równie ważna jest redukcja stresu, ponieważ nadmierne napięcie emocjonalne może skutkować zbyt intensywną pracą gruczołów łojowych.