W obecnych czasach zmarszczki na szyi wcale nie muszą być oznaką dojrzałego wieku. Młode dziewczyny też mogą mieć problem ze skórą w tej partii ciała. Oprócz upływu czasu, przyczyną nieestetycznego wyglądu szyi jest bowiem ciągłe pochylanie się i patrzenie w ekran smartfona. Zjawisko to doczekało się nawet swojej nazwy – syndromu esemesowego. W jaki sposób – mimo niekorzystnych czynników – sprawić, że nasza szyja będzie w dobrej formie?

Szyja – preparaty pielęgnujące

W podstawowej pielęgnacji szyi istotna jest naprawa naskórka, ponieważ odpowiednio zregenerowany naskórek jest zdecydowanie gładszy od zaniedbanego, lepiej odbija światło i tym samym wygląda młodziej. Korzystny wpływ na stan skóry może mieć nakładanie na szyję kosmetyku przeznaczonego do twarzy. Dużo korzystniej jest jednak zastosować profesjonalny krem do dekoltu. Jego konsystencja jest bowiem lżejsza, niż w przypadku preparatu do twarzy. Skutecznymi środkami, które sprawią, że szyja będzie w lepszej kondycji, są pochodne kwasu glikolowego. Wykazują one działanie nawilżające i wyrównujące powierzchnię skóry. Preparaty o niskim stężeniu tego kwasu dobrze jest stosować cztery razy w tygodniu, dopełniając taką pielęgnację kremami lipidowymi.

Do skóry szyi sprawdzą się pochodne kwasu glikolowego

Do pielęgnacji skóry szyi sprawdzą się pochodne kwasu glikolowego (Źródło: kobieta.dziennik.pl)

Cotygodniowy peeling, masaże i dobre nawyki

Na skórę szyi dobry wpływ będzie miał także cotygodniowy peeling enzymatyczny. Sprawi on, że nałożony potem krem lepiej się wchłonie.

Peeling enzymatyczny nakładamy też na szyję

Peeling enzymatyczny – oprócz na twarz – nakładamy też na szyję (Źródło: kobieta.gazeta.pl)

W przypadku przeciwdziałania starzeniu się skóry, warto również wykonywać masaże. Na czym powinny one polegać? Powinny się one opierać się na wykonywaniu łagodnych kolistych ruchów, kierowanych zgodnie z przebiegiem mięśni, od dołu ku górze. Taki masaż należy robić podczas kąpieli, najlepiej przy użyciu rękawicy zanurzonej w chłodnej wodzie. Podobne działanie powinno poprawić jędrność skóry.

Masaż szyi

Masaż szyi (Źródło: the-look.dk)

Warto także uczyć się zdrowych nawyków, takich jak: spanie na plecach, z karkiem podpartym na wyprofilowanej poduszce.

Korzystne dla stanu szyi jest spanie na plecach, na profilowanej poduszce

Korzystne dla stanu szyi jest spanie na plecach, na profilowanej poduszce (Źródło: jakkupowac.pl)

Skóra szyi jest niezwykle delikatna, dlatego też warto zawczasu o nią zadbać, stosując odpowiednią pielęgnację. Może się ona opierać na aplikowaniu pochodnych kwasu glikolowego, delikatnych peelingów enzymatycznych oraz na wykonywaniu masaży. O stan szyi zadbamy również przestrzegając zdrowych nawyków podczas spania.